Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia parafialne na

3. niedzielę wielkanocną

(22 kwietnia 2012 r.)

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 23 kwietnia, Msza dziękczynna za wnuczka Wojciecha oraz z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla niego;

Wtorek, 24 kwietnia, Msza za + Mariannę;

Środa, 25 kwietnia, Msza w pewnej intencji;

Czwartek, 26 kwietnia, Msza w pewnej intencji;

Piątek, 27 kwietnia, Msza w pewnej intencji;

Sobota, 28 kwietnia, Msze św.: 1) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Danuty i Jana z okazji 35. rocznicy ślubu; 2) + Mariana Bakalarz (w 1 rocznicę śmierci);

 

Niedziela, 29 kwietnia, 4. Niedziela wielkanocna. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Msze w następujących intencjach:

8.00 Za + Marcina Stefańczyka;

10.00 Za ++ Wojciecha i Antoninę Pedrycz;

12.00  O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Magdaleny i Grzegorza Staszewskich z okazji 15-tej rocznicy ślubu;

16.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Majki i Kini z okazji roczku;

 

Dzisiaj przed kościołem odbędzie się zaległa sprzed tygodnia zbiórka do puszek na potrzeby Caritas z okazji Niedzieli Bożego Miłosierdzia.

 

Serdecznie dziękuję dzieciom z naszej Szkoły Podstawowej nr 4, które pilnie składały swoje przez cały Wielki Post ofiary na „Jałmużnę wielkopostną”. Jałmużna ta jest symbolem ducha pokuty, walki ze złymi skłonnościami, nawykami i znakiem solidarności z potrzebującymi. Dzieci zebrały sumę170 zł i10 gr., która została przekazana na potrzeby Caritas.

 

Najbliższa, IV niedziela wielkanocna (29 kwietnia), która zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, będzie w naszej parafii niedzielą adoracji Najświętszego Sakramentu i poświęcona zostanie modlitwie o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.

 

Członkinie Żywego Różańca naszej parafii zapraszam na powielkanocne spotkanie, które odbędzie się w sali parafialnej, w dniu 26 kwietnia (czwartek), po mszy wieczornej o godz. 18.45.

 

Wszystkich ministrantów zapraszam na spotkanie 27 kwietnia (piątek) po mszy wieczornej o godz. 18.45.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć Sebastian Adam Rabiej, kawaler z Dąbrowy i Katarzyna Ewa Tarka, panna ze Skarżyska Kamiennej. Zapowiedź pierwsza.

 

Kolejne Katechezy przedmałżeńskie rozpoczynają się w niedzielę 13 maja br. w Diecezjalnym Centrum Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Wesołej 54.

 

24 kwietnia o godz. 16.00 w Klubie Sportowym „Orlęta” odbędą się konsultacje nt. profilaktyki zdrowotnej i leczenia bólu. Więcej informacji w zaproszeniach na stoliku przy wyjściu z kościoła.