Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia parafialne

na 4. niedzielę wielkanocną

– Niedzielę Dobrego Pasterza

(29 kwietnia 2012 r.)

 

Nabożeństwa majowe w niedziele przed Mszą św. – o godz. 15.30, w dni powszednie po Mszy św. – o godz. 18.30.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 30 kwietnia, Msza w pewnej intencji

Wtorek, 1 maja, Msze św.: 17.00: Ślub Langner – Milczarek; 18.00 – ++ Stefana i Janinę Borek; po Mszy nabożeństwo majowe;

Środa, 2 maja, Msza za ++ Genowefę i Stanisława Jończyk;

 

Czwartek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. jak w niedziele:

8.00 + Eugeniusza Kunderę;

10.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski dla s. Juwenalii z okazji imienin

12.00 ++ Zofię, Władysława, Stefana i Jana;

16.00 + Szczepana (od córki Jadzi);

 

Piątek, 4 maja, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00. Msza w pewnej intencji;

Sobota, 5 maja, Msze św. 1) + Ireneusza, Helenę i Stanisława Łakomiec; 2) O Boże błogosławieństwo dla Dominiki w 5-tą rocznicę urodzin;

 

Niedziela, 6 maja, V niedziela wielkanocna, Msze w następujących intencjach:

8.00 Za + Stanisława Janyst;

10.00 Za ++ Janinę i Stanisława Bednarskich;

12.00 Za ++ Stanisława i Stefanię Bieleckich oraz Bożenę Krzystek;

16.00 Za ++ Antoninę, Jana, Stanisława Zacharskich oraz Katarzynę, Wojciecha i Jana Kunderów;

 

Zbiórka do puszek z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, którą przeprowadziliśmy w ubiegłą niedzielę, przyniosła sumę 410,- zł, które przekazaliśmy do Caritas diecezjalnej. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

 

W naszej parafii są 4 osoby, które należą do Grona Przyjaciół Seminarium. W całej diecezji do grona tego należy 6087 osób, które swoją modlitwą, a często także drobną ofiarą wspierają cały Kościół w trosce o nowych głosicieli Ewangelii i odpowiadają w ten sposób na pełne troski pytanie Chrystusa: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” (Łk 18,8). Może i  w naszej parafii grono to mogłoby być liczniejsze? Chętnych do włączenia się w tę akcję zapraszam do zakrystii lub kancelarii parafialnej. W związku z potrzebą modlitwy o powołania, w piątek, 18 maja br., zostanie odprawiona Msza św. o święte powołania do kapłaństwa, na którą zapraszam wszystkie grupy modlitewne naszej parafii.

Pierwsza środa miesiąca – spotkanie młodzieży parafialnej – przypada 2 maja. W tym dniu Ruch Światło życie  organizuje tradycyjny „Rajd dla Jezusa”, który odbędzie się na trasie Kielce – Wierna Rzeka –  Grząby Bolmińskie – Grzywy Korzeczkowskie – Chęciny. Rajd rozpoczyna się w hali dworcowej PKP w Kielcach. Uczestnicy rajdu zakupują bilety do stacji Wierna Rzeka na pociąg osobowy wyjeżdżający o godz. 11.09 do Częstochowy. Trzeba zabrać prowiant na cały dzień.  Rajd zakończy się w klasztorze OO. Franciszkanów w Chęcinach Eucharystią i ogniskiem. Organizatorzy zapewniają kiełbaski i chleb. Powrót do Kielc autobusem MPK przewidziany jest na ok. godz. 19.00.  Wielu spośród uczestników naszych środowych spotkań wyrażało chęć wzięcia udziału w rajdzie. Zachęcam młodych ludzi z naszej parafii do uczestnictwa w „Rajdzie dla Jezusa”.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

1). Sebastian Adam Rabiej, kawaler z Dąbrowy i Katarzyna Ewa Tarka, panna ze Skarżyska Kamiennej. Zapowiedź druga.

2). Paweł Jacek Jamrożek, kawaler z Dąbrowy i Magdalena Jadwiga Bilewska, panna z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach. Zapowiedź pierwsza.

3). Kamil Wojciech Kumor, kawaler z Dąbrowy i Ewelina Justyna Olejarczyk, panna z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

4). Kamil Rogowski, kawaler z Dąbrowy i Ewa Ślusarczyk, panna z parafii św. Krzyża w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

5). Marta Anna Tutaj, panna z Dąbrowy i Grzegorz Paweł Koclęga, kawaler z par. pw. Ducha Świętego w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich nupturientów powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.

 

Podczas prac porządkowych w kaplicy Matki Boskiej Pocieszenia okazało się, że obraz Matki Boskiej jest poważnie uszkodzony przez robaki. W najbliższym czasie koniecznie trzeba będzie go oddać do konserwacji. Nie do uratowania jest też ołtarz drewniany stojący pod obrazem. Jego spalenie musi nastąpić w najbliższych dniach, jeśli nie chcemy doprowadzić do przedostania się robactwa np. na ławki.