Ogłoszenia na Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia parafialne na

  Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

 Poniedziałek Wielkanocny, 9 kwietnia,

6.30 Msza Emaus w intencji mężczyzn naszej parafii biorących udział w tradycyjnych modlitwach o urodzaj na polach. Początek chodzenia po polach, które nawiązuje do drogi uczniów idących do Emaus oraz modlitw o godz. 5.00 na samej górze Dąbrowy koło SPA.

8.00 ++ Jana i Józefę;

10.00 O Boże błogosławieństwo dla Piotra Wiśnickiego z okazji 18-tych urodzin;

12.00 Dziękczynna z okazji 30-tej rocznicy ślubu Renaty i Andrzeja;

Nie ma Mszy św. o godz. 16.00!

 

Wtorek, 10 kwietnia, Msza za + Jana Dudę w 1. rocznicę śmierci oraz + Adama Dudę w 3. rocznicę śmierci;

Środa, 11 kwietnia, Msza za + Edwarda Januchtę w 30-sty dziń śmierci (od uczestników pogrzebu);

Czwartek, 12 kwietnia, Msza za + Edwarda Urbańczyk, ++ rodziców, teściów, pokrewieństwo i dusze opuszczone;

Piątek, 13 kwietnia, Msza za + Zofię Kumór (13. rocznica śmierci);

Sobota, 14 kwietnia, Msza za + Zofię i Władysława Obara;

 

II Niedziela Wielkanocna, 15 kwietnia, Święto Miłosierdzia Bożego,

8.00 ++ Edwarda, Stanisławę, Wacława, Władysławę i Stanisława;

10.00 ++ Genowefę i Andrzeja (w rocznicę śmierci)

12.00 ++ Władysława i Mariannę Sowa oraz Krystynę;

16.00 + Wincentego Tutaj (15. rocznica śmierci)

Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych!

Zapowiedzi przedślubne. 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć Ewelina Langner, panna z Dąbrowy i Piotr Milczarek, kawaler z Wrocławia. Zapowiedź druga.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć Katarzyna Magdalena Skupin, panna z Dąbrowy i Dariusz Kowalik, kawaler ze Skarżyska-Kamiennej. Zapowiedź pierwsza.

 Podziękowania i życzenia

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie naszej wspólnoty parafialnej i kościoła do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ks. Prałatowi Stefanowi Borowcowi dziękuję za cierpliwe dyżurowanie w konfesjonale i posługę sakramentu pokuty i pojednania oraz przewodniczenie liturgii Wielkiego Tygodnia, Pani Helenie Strząbała za przygotowanie kościoła do uroczystości, a zwłaszcza za urządzenie Ciemnicy Pańskiej i Grobu Bożego – słowa uznania Pani Heleno! Panom Krzysztofowi Strząbała i Edwardowi Bugajskiemu oraz rodzinie Magielskich za męską pomoc Pani Helenie. Dziękuję Paniom z ul. Starogórskiej chętnie i starannie sprzątającym kościół, Panu Damianowi Kozieł, naszemu organiście i obu scholom za muzyczno-modlitewne towarzyszenie naszym wielkotygodniowym czuwaniom i podczas liturgii, Panu Markowi Starościakowi za przygotowanie otoczenia kościoła i plebanii do świąt. Za ofiarność dziękuję wszystkim, którzy wnieśli swój finansowy wkład w zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i wreszcie dziękuję ministrantom i lektorom, którzy dzielnie pomagali w sprawnym i godnym przebiegu liturgii.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego w szczególny sposób kieruje nasze myśli i uczucia wdzięczności ku Chrystusowi Zmartwychwstałemu, Zwycięzcy grzechu i śmierci. Chciałbym życzyć Państwu wszystkim, by misterium Chrystusa, które wspólnie przeżyliśmy, dodało nam odwagi i sił w codziennym zmaganiu się ze złem, które jest w nas i wokół nas i byśmy w tej walce o dobro, inspirowani ciągle przez Zmartwychwstałego, nasz bój toczyli według wzoru, jaki On nam zostawił tzn. z miłością i z takim samym skutkiem, którym jest powstanie z martwych. Chrystus zmartwychwstał! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

Zapowiedzi przedślubne.