Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

27 maja 2012 r.

 

Wczoraj jedenaścioro dzieci naszej parafii po raz pierwszy przyjęło Komunię św. Serdecznie dziękuję Pani Elżbiecie Moskwa, naszej katechetce oraz Rodzicom dzieci za harmonijną całoroczną współpracę, której celem było doprowadzenie dzieci do tej wielkiej uroczystości. Szczególne słowa podziękowania kieruję pod adresem Pani Heleny Strząbała, naszej kościelnej i Pana Damiana Kozieł wraz ze scholą za zaangażowanie i osobisty wkład w zorganizowanie tego święta.

Dzieci pierwszokomunijne zapraszam do uczestniczenia podczas białego tygodnia w nabożeństwach majowych w swoich strojach komunijnych. Dzisiaj nabożeństwo majowe, jak zwykle w niedzielę, o godz. 15.30.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 28 maja, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. za:

8.00 ++ Stefana Kunderę, Stanisława i Lucynę Starz, Stefanię Będkowską i Marka Wilczyńskiego;

10.00 + Elżbietę Janik (od rodz. Ślęzaków z Woli Wiśniowej)

18.00 Suma odpustowa, Msza za Parafian. Po Mszy procesja teoforyczna wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatów podczas procesji wokół kościoła;

 

Wtorek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, Msza za + Elżbietę Janik (od rodz. Lenartów i Gawronów z Woli Wiśniowej);

Środa, 30 maja, Msza św. dziękczynna w intencjach Stanisławy Ksel;

Czwartek, 31 maja, Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, Msza św. za + Helenę Zielińską (w 5. rocznicę śmierci); zakończenie nabożeństw majowych;

Piątek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00. Msza za: ++ Antoninę Kozubek (2. rocznica śmierci) oraz Jana Kozubek;

Sobota, 2 czerwca, w ramach comiesięcznych spotkań młodzieży pielgrzymka do Masłowa. Wymarsz pielgrzymki sprzed kościoła o godz. 10.00. W Masłowie Msza św. w intencji pielgrzymów o godz. 12.00. Na tę Mszę zapraszam także wszystkich, którzy nie mogą pójść pieszo, a chcą uczcić bł. Jana Pawła II.

Msza wieczorna o godz. 18.00: 1) ++Franciszka, Józefę, Stanisława, Jana, Zofię; 2) ++ z rodzin Lubienieckich i Obarów;

 

Niedziela, 3 czerwca, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Msze św. za:

8.00 + Karola;

10.00 ++ Katarzynę, Wincentego, Jana, Henryka i Kazimierę Kselów oraz Mieczysława, Józefa i Zofię Kozubków;

12.00 1) W intencji dzieci z okazji 1-szej rocznicy pierwszej Komunii św., 2) ++ Mariannę i Stefana Winiarskich oraz Władysława Borkowskiego;

16.00 ++ z rodzin Biskupskich, Kozubków i Żytniewskich;

 

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Milena Katarzyna Obara, panna z Dąbrowy i Szymon Matysek, kawaler z Wilkowa, par. św. Katarzyny. Zapowiedź druga.

 

Caritas naszej diecezji zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca br. na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach. Dla najmłodszych dzieci przygotowano paczki ze słodyczami. By otrzymać paczkę należy zgłosić udział w festynie. (Pl. Panny Marii 1 lub tel. 41.344.52.82 wew. 231).

 

W ubiegłym tygodniu zebraliśmy z dziećmi i młodzieżą 197 zł i 80 groszy na budowę studni w mieście Bomadi w Nigerii. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych, podczas których gromadzimy fundusze na tę inwestycję. Dziękuję dzieciom i młodzieży za udział w akcji, której patronuje „Mały Gość Niedzielny”.

 

Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła Paniom z ul. Starogórskiej. Bardzo proszę o podjęcie się tego zadania przez Panie z ul. Północnej i Szybowcowej.

 

Ponieważ 11 czerwca br. minie 146 lat od poświęcenia naszej drewnianej kaplicy mamy zamiar odprawić w niej Mszę św. 1 września 1872 roku nasi praojcowie … ustanowili, aby raz na zawsze w Kaplicy Dombrowa odprawiały się Msze Święte… W dokumencie mowa jest o sześciu datach, m.in. 11 czerwca, który jest dniem poświęcenie kaplicy (1866 r.).