Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia parafialne

na V niedzielę wielkanocną

6 maja 2012 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 7 maja, uroczystość NMP, Matki Łaski Bożej, głównej Patronki miasta, Msza za ++ Stanisława, Antoninę, Anielę i Henryka oraz Zofię;

Wtorek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, Msza za ++ Annę, Stanisława Kapińskich oraz Stanisława i Mariannę Obara;

Środa, 9 maja, o godz. 17.00 I spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. Msza za ++ Stanisława Ziętarskiego i Stanisława Wojtynę;

Czwartek, 10 maja, rano odwiedziny chorych, wieczorem Msza za ++ Feliksa i Zofię Głuszek;

Piątek, 11 maja, Msza za + Władysława Borkowskiego (w rocznicę śmierci);

Sobota, 12 maja, Msze św. za: 1) + Piotra Olesińskiego, 2) ++ Józefę, Franciszka, Stanisława, Jana i Zofię;

 

Niedziela, 13 maja, VI Niedziela Wielkanocna, Msze św.

8.00 za ++ Władysława, Piotra, Mariannę, Florentynę i Antoniego;

10.00 za + Roberta Libocha;

12.00 za ++ Pawła i Zofię Postulak oraz Teklę i Hannę;

15.30 Nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.: O Boże błogosławieństwo dla Władysława z okazji 80-tych urodzin;

 

Sprawa powołań. W poniedziałek, 7 maja, w katedrze modlitwy o powołania do służby Bożej. Gorąco zachęcam do udziału w tych modlitwach.

W sobotę, 12 maja to w naszym seminarium „Dzień otwartych drzwi”. Rozpoczyna się on od Mszy św. o godz. 10.00 w seminarium.

 

W niedzielę, 13 maja, po Mszy św. w katedrze o godz. 12.30, odbędzie się „Marsz życia”, który będzie manifestacją na rzecz poszanowania dla życia ludzkiego.

 

Odwiedziny chorych we czwartek, 10 maja. Początek odwiedzin o godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 

„Chodzimy na majowe i za grosze budujemy studnię” – takie hasło towarzyszy dzieciom, młodzieży do bierzmowania i dorosłym, którzy uczestniczą w nabożeństwach majowych. Najmłodsi uczestnicy nabożeństw składają po 10 groszy dziennie na budowę studni w miejscowości Bomadi w Nigerii. W pierwszym tygodniu nasze dzieci zebrały już 107 zł i 90 groszy.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

1). Paweł Jacek Jamrożek, kawaler z Dąbrowy i Magdalena Jadwiga Bilewska, panna z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach. Zapowiedź druga.

2). Kamil Wojciech Kumor, kawaler z Dąbrowy i Ewelina Justyna Olejarczyk, panna z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. Zapowiedź druga.

3). Kamil Rogowski, kawaler z Dąbrowy i Ewa Ślusarczyk, panna z parafii św. Krzyża w Kielcach. Zapowiedź druga.

4). Marta Anna Tutaj, panna z Dąbrowy i Grzegorz Paweł Koclęga, kawaler z par. pw. Ducha Świętego w Kielcach. Zapowiedź druga.

5). Ewa Osuch, panna z Dąbrowy i Tomasz Stanisław Kita, kawaler z par. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich nupturientów powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.