11. Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne na

11. Niedzielę zwykłą

17 czerwca 2012 r.

 

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 18 czerwca, Msza za ++ Andrzeja i Jacka Klimek i ++ z rodziny oraz o zdrowie dla chorego Piotra;

Wtorek, 19 czerwca, Msza św. za ++ Stanisława i Andrzeja Wojtyna;

Środa, 20 czerwca, Msza za ++ Jana, Rozalię, Antoniego, Mariannę Kopeć oraz Jana i Antoninę Biskupskich;

Czwartek, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, Msza za Marcina z okazji 18-tych urodzin;

Piątek, 22 czerwca,  Msze za: 1) ++ Antoninę i Jana Kozubek; 2) ++ Marię i Wiesława Prokopowicz;

Sobota, 23 czerwca, Msze św.: 17.00 ślub Ewelina Olejarczyk  – Kamil Kumor; 18.00 O Boże błogosławieństwo dla Jana i Janiny Tutajów  z okazji 28. rocznicy ślubu;

 

Niedziela, 24 czerwca, XI niedziela zwykła, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msze w następujących intencjach:

8.00 Za 1) ++ Władysława i Antoninę oraz Jana Tutajów;  2) ++ Jana i Anielę;

10.00 Za ++ Wojciecha i Antoninę Pedrycz;

12.00  O Boże błogosławieństwo dla Michała i Natalii z okazji 2. rocznicy ślubu;

16.00 Za + Jana Piskulaka;

 

W ubiegłą sobotę 45. młodych ludzi z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Kazimierza Gurdy. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą młodzież do tej uroczystości. Dziękuję Pani Elżbiecie Moskwa, naszej katechetce i Rodzicom, którzy przez cały rok pilnie współpracowali między sobą, by sprostać temu zadaniu. Dziękuję młodym, którzy dobrze zaprezentowali się podczas wczorajszej uroczystości. Specjalne podziękowanie kieruję pod adresem Pani Heleny Strząbała, kościelnej, Pana Damiana Kozieł, organisty i scholi oraz Rodziców bierzmowanych w tym Pana Marka Starościaka, którzy przygotowali kościół i jego obejście do tej uroczystości.

Mały Gość Niedzielny przynosi kilka ciekawych artykułów o Euro 2012, o wakacjach, które można mieć na okrągło i o czym trzeba pamiętać podczas wakacji. Poza tym, jest tekst o losach akcji budowy studni dla Bomadi.

 

Odrębne podziękowanie składam tym, którzy wzięli udział w ubiegły poniedziałek, 11 czerwca, w uroczystej Mszy św. z okazji 146. rocznicy poświęcenia drewnianej kaplicy p.w. Matki Boskiej Pocieszenia.