Niedziela Trójcy Świętej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Niedziela, 3 czerwca 2012 r.

 

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele przed Mszą św. popołudniową, w dni powszednie po Mszy św.

 

Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na budowę Centrum Bożej Opatrzności w Warszawie. Świątynia Bożej Opatrzności, stojąca pośrodku centrum, jest Wotum Wdzięczności Narodu Polskiego i stanowi wypełnienie przyrzeczenia wybudowania kościoła p. w. Bożej Opatrzności, jakie złożyli Bogu nasi pradziadowie, Król i senatorowie, by podziękować za epokowy dokument, jakim była Konstytucja 3-go Maja z 1791 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 4 czerwca, Msza w pewnej intencji;

Wtorek, 5 czerwca, Msza św. za:  ++ Agnieszkę Urbańczyk, Rajmunda, Helenę i Edwarda;

Środa, 6 czerwca, Msza za ++ Elżbietę Janik (zam. Janina, Danuta i Marek Janikowie;

 

Czwartek, 7 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze św. jak w niedziele:

8.00 + Jana, Feliksa Kozubek, Szimka Zdenka;

10.00 O Boże błogosławieństwo dla Justyny i Tomasza Ziętarskich z okazji 15-tej rocznicy ślubu;

ok. 12.00 1) O Boże błogosławieństwo dla Aleksandry i Mateusza w 1-szą rocznicę ślubu; 2) ++ Jana Żelaznego, Jana Wojnarowskiego i ++ z rodziny Kołodziej i Żelazny oraz + Mariannę Pasisz;

16.00 Za Parafian;

 

Piątek, 8 czerwca,  Msza w pewnej intencji;

Sobota, 9 czerwca, Msze św.: 16.00 ślub Osuch Ewa – Tomasz Kita; 17.00 ślub Alicja Biała – Tomasz Małkowski; 18.00 W pewnej intencji;

 

Niedziela, 10 czerwca, X niedziela zwykła, Msze w następujących intencjach:

8.00 Za + Anielę, Franciszka i Jana Molendowskich,  Stanisławę, Piotra i Mieczysława Kumor, Henryka i Zbigniewa Oleksych;

10.00 Za + Stanisława Janyst;

12.00 1) O Boże błogosławieństwo dla Aliny i Andrzeja z okazji 30-stej  rocznicy ślubu; 2) O Boże błogosławieństwo dla Marcelka w pierwsze urodziny.

16.00 Za ++ Mariannę i Stefana Kabała oraz Tadeusza Pietruch;

 

Najbliższa niedziela będzie poświęcona adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Procesja Bożego Ciała wyruszy ok. godz. 10.45 i przejdzie ulicami: Północną, przez posesję Państwa Wojtynów i Ziętarskich, Starogórską i Szybowcową. Zakończenie ok. godz. 12.00. Kazanie przy ostatnim ołtarzu na placu przykościelnym. Gorąco proszę Parafian o udział w procesji, udekorowanie domów i przygotowanie ołtarzy, podobnie jak w ubiegłych latach. W razie dużej niepogody procesja się nie odbędzie.

 

Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zaprasza Pani Katechetka na próbę we wtorek, 5 czerwca o godz. 16.30.

 

Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania liturgiczne przed bierzmowaniem. W tym tygodniu odbędą się one 5 i 6 czerwca po Mszy św. wieczornej.

 

Z rodzicami kandydatów do bierzmowania chciałbym się spotkać w niedzielę 10 czerwca o godz. 11.00, w kościele, po Mszy św.

 

Na budowę studni w Bomadi (Niegeria) nasze dzieci, młodzież i dorośli, uczestnicy nabożeństw majowych, zebrali 1192 zł i  50 gr. O pomoc tę prosił za pośrednictwem „Małego Gościa Niedzielnego” polski misjonarz. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i gratuluję pięknego gestu.

 

Serdecznie dziękuję za wczorajszy udział w pieszej pielgrzymce do Masłowa, w której wzięło udział 40 osób. Jej celem było uczczenie 21-szej rocznicy apostolskiego pobytu bł. Jana Pawła Wielkiego na świętokrzyskiej ziemi.