22. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne na

22. Niedzielę zwykłą

2 września 2012 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 8.30. Zasadniczo spowiedź dla dzieci i dorosłych przewidziana jest w I piątek miesiąca, gdyż chcielibyśmy zachęcić do odprawiania lub powtórnego odprawiania w tym roku szkolnym praktyki pierwszych piątków miesiąca. Msze św.:

9.00 O Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego;

18.00 O Boże błogosławieństwo dla Stefanii i Stefana Cedro z okazji urodzin i 52. rocznicy ślubu;

Wtorek, 4 września, Msza dziękczynna z okazji złotego jubileuszu małżeństwa Anieli i Henryka Ślewów oraz z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla jubilatów i ich rodziny;

Środa, 5 września, Msza za + Zofię Siuda od zakładu pogrzebowego „Kalia”;

Czwartek, 6 września, Msza za ++  Annę, Jana, Mariannę i Jerzego; Podczas tej Mszy poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów.

Piątek, 7 września, Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, również tę, która była już bierzmowana. Msza za + Marię Barbarę Januchta w 1. rocznicę śmierci;

Sobota, 8 września, święto Narodzenia NMP, Msze św.:

17.00 – ślubna Iwona Michta – Tomasz Malaga;

18.00 – Dziękczynna za Wandę Lis z okazji 60-tych urodzin, za Edytę i Adama Dziewięckich w 14. rocznicę ślubu oraz o zdrowie dla Stanisława Lisa;

 

Niedziela, 9 września, XXIII niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Mariannę i Stefana Borek oraz Jana i Mariannę Kruk;

10.00 za + Eugeniusza Kunderę;

12.00 za Teresę i Marka Maciejewskich z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże z okazji 35. rocznicy ślubu;

16.00 1) za + Henryka Brzyżkiewicza; 2) dożynkowa Msza dziękczynna za tegoroczne zbiory (od zespołu Dąbrowianki); po Mszy św. krótki występ zespołu. Gorąco zapraszam do radosnego świętowania i okazania wdzięczności Bogu za to, że karmi nas codziennym chlebem.

 

Dzieci obecne na Mszy św., zwłaszcza ze szkół podstawowych zapraszam, by po Mszy św. zatrzymały się na chwilę w kaplicy Matki Boskiej. Chciałbym im wręczyć materiały ilustracyjne, które pomogą w pełniejszym przeżyciu tego roku szkolnego, który w Kościele poświęcony jest tajemnicy wiary.

 

We czwartek, 6 września, chciałbym odwiedzić chorych naszej parafii. Proszę o ich zgłaszanie w zakrystii.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Paweł Toporek, kawaler z Dąbrowy i Magdalena Łosak, panna z Daleszyc. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich między nupturientami powinien zawiadomić kancelarię parafialną.

 

W przyszłym tygodniu, 12 września, rozpoczniemy przygotowania dzieci do pierwszej Komunii św. Rodziców i dzieci zapraszam na Mszę św. W najbliższą niedzielę jeszcze przypomnę o tym zaproszeniu.

 

Przygotowania do bierzmowania rozpoczniemy w październiku br.