26. Niedziela zwykła

 

Ogłoszenia parafialne na

26. Niedzielę zwykłą

30 września 2012 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, Msza św. za + Zofię i Feliksa Głuszek;

Wtorek, 2 października, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, Msza św. za + Dawida Ksela (od uczestników pogrzebu);

Środa, 3 października, Msze św.: o godz. 17.00 za ++ Teresę i Pawła Wiejas;

O godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży w drewnianej kaplicy MB Pocieszenia; rozpoczynamy nią nasze comiesięczne spotkania modlitewne dla młodych w pierwsze środy miesiąca.

Czwartek, 4 października, pierwszy czwartek miesiąca, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; Parafialny dzień chorych. Początek wizyty chorych od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii. Msza św. o godz. 17.00 – O Boże błogosławieństwo dla Członkiń Kółka różańcowego Pani Krystyny Liszka;

Piątek, 5 października, pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, Msza św. za ++ Stanisława i Genowefę Jończyk; spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

Sobota, 6 października, o godz. 14.30 chrzest Hanny Bugajskiej; Msze św. o godz. 16.00: ślubna Karoliny Lewickiej i Adriana Reczyńskiego; o godz. 17.00 O Boże błogosławieństwo dla Ewy Jedlińskiej z okazji 60-tych urodzin;

 

Niedziela, 7 października, XXVII niedziela zwykła. Rozpoczyna się 68 Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na cele charytatywne. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 ++ Henryka Bakalarz (od uczestników pogrzebu);

10.00 + + Marię i Stefana Seweryn; Podczas tej Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych;

12.00 + Antoninę Gil (9. rocznica śmierci); podczas Mszy chrzest Wojciecha Oleksego;

15.30 Różaniec a następnie Msza św. za  ++ Zofię i Wincentego Orlińskich oraz za zmarłych z rodziny Czerwiec;

 

Przypominam, że od początku października aż do końca marca Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 17.00.

 

Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które odbywają się po Mszy św. (w niedziele, podobnie jak Gorzkie żale, przed Mszą św. o godz. 16.00). Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencjach pokoju na świecie. Dla dzieci mamy małą niespodziankę.

 

Zakończyliśmy nieprzewidziane w naszym programie prace związane z konserwacją obrazu Matki Boskiej Pocieszenia w bocznej kaplicy naszego kościoła. Poza przeprowadzeniem samej konserwacji obraz otrzymał nowe pozłacane ramy i w najbliższym czasie otrzyma nowy ołtarz w miejsce zniszczonego przez robactwo. Całkowity koszt tych prac powinien się zamknął się w sumie 4.000 zł.

 

Zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej www.kielce-dabrowa.pl którą staramy się ciągle uzupełniać i na której znajdziecie Państwo szereg praktycznych wskazań dotyczących przykazań kościelnych, czasu otwarcia kancelarii parafialnej, która jest czynna w dni powszednie zaraz po Mszy św. wieczornej, sposobu przygotowania chrztów, ślubów, pogrzebów itp.

 

Rekolekcje dla małżeństw odbędą się w dniach 16 – 18 listopada br. w Centrum Spotkań i Dialogi Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. Zachęcam do wzięcia udziału w tych ćwiczeniach duchownych, które z pewnością mogą pomóc w rozwoju małżeńskiej miłości. O rekolekcjach tych będę jeszcze przypominał. Warto je zaplanować. Zgłoszenia i bliższe informacje pod numerem telefonu: 41.346.75.05.

 

We wtorek, 2 października o godz. 19.15, odbędzie się w kościele ojców kapucynów przy ul. Warszawskiej jubileuszowe XXX spotkanie modlitewne o pokój na świecie. Zachęcam do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

 

W najbliższą środę, 3 października, o godz. 19.00 Mszą św. rozpoczynamy nasze comiesięczne spotkania z młodzieżą. Zapraszam do naszej drewnianej kaplicy.