27. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 27 niedzielę zwykłą

7 października 2012 r.

 

 

  • Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 8 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Msza św. za + Dawida Ksela (od rodzin Radomskich i Cedrów);

Wtorek, 9 października, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, patrona diecezji, Msza za ++ Franciszka w 11. rocznicę śmierci oraz Mariannę, Jerzego i Władysława;

Środa, 10 października, Msza za ++ Jana, Józefę, Magdalenę i Wincentego;

Czwartek, 11 października, Msza za + Dawida Ksela (od chrzestnej z rodziną);

Piątek, 12 października, Msza za + Dawida Ksela (od rodzin Radków, Kunderów i Matuszewskich);

Sobota, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; chrzty: o godz. 15.00 chrzest Zuzanny Rabiej; o godz.16.00 chrzest Antoniego Motyla; o godz. 17.00 Msze św. 1) O Boże błogosławieństwo i pomnożenie miłości małżeńskiej Marty i Krzysztofa w 5. rocznicę ślubu oraz  na podziękowanie za dar macierzyństwa;

2) O Boże Błogosławieństwo dla Małgorzaty i Waldemara w 15-tą rocznicę ślubu oraz na podziękowanie za otrzymane łaski.

 

Niedziela, 14 października, XXVIII Niedziela zwykła będzie niedzielą adoracji Najświętszego Sakramentu; na niedzielę tę przypada XII Dzień Papieski, którego hasłem w tym roku jest „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. W tę niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla biednych dzieci i ubogiej młodzieży, które przyznaje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia założona przez Konferencję Episkopatu Polski dla upamiętnienia wielkiego Papieża Polaka. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 + Edwarda;

10.00 + Krystynę Bogusz w 10. rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny;

12.00. ++ Władysława i Mariannę Sowa i Krystynę Adach; Uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary;

15.30 Różaniec

16.00 ++ Józefę, Andrzeja, Jana i Józefa;

 

  • Inne ogłoszenia

We czwartek, 11 października, w Watykanie uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary przez Papieża Benedykta XVI.

 

We czwartek, 11 października, zapraszam na Mszę św. kandydatów do bierzmowania z kl. VI i I gimnazjum wraz z rodzicami. Po Mszy w kościele spotkanie z nimi.

 

W piątek, 12 października, o godz. 16.00 w kościele spotkanie ministrantów młodszych (ze szkoły podstawowej) oraz kandydatów na ministrantów.

 

Został już wykonany ołtarz pod obraz Matki Boskiej Pocieszenia. Dziękuję serdecznie Panom Edwardowi i Krzysztofowi Bugajskim za tę pracę. W najbliższych dniach zostanie on poddany procesowi obróbki plastycznej.

 

W sobotę, 13 października, w katedrze kieleckiej o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Roku Wiary. Życzeniem Księdza Biskupa jest, by w tej Mszy św. wzięli udział przedstawiciele każdej parafii.

 

Taca zebrana w ubiegłą niedzielę z okazji Dnia seminaryjnego, która została przekazana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego, przyniosła sumę 2.129 zł. i była prawie dwukrotnie wyższa od coniedzielnej zbiórki. Bardzo serdecznie dziękuję za tę hojną ofiarę.

 

Bezpłatne badania mammograficzne zostaną przeprowadzone na terenie Gminy Masłów w dniach 10 – 11 października. Szczegóły na ogłoszeniu znajdującym się na tablicy ogłoszeń w wejściu do kościoła.