32. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 32. niedzielę zwykłą

11 listopada 2012 r.

 

Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na potrzeby Fundacji Kościół w potrzebie, która to fundacja ma swój znaczący udział w budowie naszego kościoła parafialnego. Celem tegorocznej akcji jest pomoc dla chrześcijan żyjących w Egipcie, w którym 12 milionów chrześcijan cierpi prześladowanie, chrześcijanie żyją na wysypiskach śmieci i dewastowane są chrześcijańskie świątynie. To zgoła odmienny Egipt od tego, jaki znamy z urlopów! Na marginesie tej akcji warto przypomnieć dane, o których milczą środki społecznego przekazu: na świecie rocznie ginie za wiarę 170 tys. chrześcijan – jeden co 3 minuty; 200 milionów jest brutalnie prześladowanych; w ponad 70 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej.

 

  • Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, Msze św. za 1) + Piotra Kucharskiego (od rodziny Michtów); 2) + Piotra Olesińskiego;

Wtorek, 13 listopada, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, Msze św. za 1) + Piotra Kucharskiego (od rodziny Wrzochalów); 2) ++ z rodzin Cedrów, Wojtynów i Kunderów;

Środa, 14 listopada, Msza za ++ Marka Meresińskiego (w 3. rocznicę śmierci) oraz Jana i Franciszkę;

Czwartek, 15 listopada, Msza za + Piotra Kucharskiego (od Tomasza i Justyny Liszków);

Piątek, 16 listopada, Msza za + Piotra Kucharskiego (od sąsiadów z ul. Północnej);

Sobota, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, Msze za: 1) ++ Mariannę i Michała Kunderów; 2) ++ z wypominek;

 

Niedziela, 18 listopada, XXXIII niedziela zwykła będzie niedzielą Adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze w następujących intencjach:

8.00 ++ Józefę, Pawła, Edwarda, Zdzisława, Zygmunta i Jana;

10.00 ++ Mariannę, Michała i Roberta;

12.00 ++ Wiktorię, Jakuba i Jana;

16.00 ++ Władysława Bugajskiego (w 25. rocznicę śmierci) oraz Mariannę Bugajską;

 

  • Inne ogłoszenia

 

Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszam na Mszę św. w środę, 14 listopada. Po Mszy św., ok. 17.30, listopadowe spotkanie wraz z konferencją nt. wiary.

 

Spotkanie ministrantów w piątek, 16 listopada. Ministranci młodsi i kandydaci przychodzą na godz. 16.00, starsi na godz. 18.00.

 

W sobotę, 24 listopada odbędzie się w naszej parafii spotkanie młodzieży naszego Masłowskiego dekanatu. Już dziś zapraszam młodych naszej parafii na to spotkanie, które rozpocznie się w sali dolnej pod kościołem o godz. 18.15.

 

Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękuję Paniom z Łąk. Proszę o pomoc Panie zza Białej Góry.

 

W tym roku planuję rozpocząć wizytę duszpasterską już w Adwencie, by mieć więcej czasu na rozmowy z Parafianami nt. parafialnych planów duszpasterskich. Wizyta będzie kontynuowana po Świętach Bożego Narodzenia.