34. Niedziela zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia parafialne

na 34. niedzielę zwykłą, Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata,

25 listopada 2012 r.

 

  • Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 26 listopada, Msze św.: 1) + Piotra Kucharskiego (od kolegi Sławomira), 2) + Józefa Kalitę.

Wtorek, 27 listopada, Msze św.: 1) ++ Eugenię Bielat i Stefanię Ślewa, 2) + Józefa Kozubek (od siostry Marii), Msza gregoriańska za + Józefa Kalitę w kaplicy Domu Księży Emerytów.

Środa, 28 listopada, Msza św. za ++ Wincentego Kocot, żonę Wiktorię i syna Alojzego, Msza gregoriańska za + Józefa Kalitę w kaplicy Domu Księży Emerytów.

Czwartek, 29 listopada, Msze św.: 1) ++ Juliana Chabę oraz Zdzisława, Jana i Stanisława, 2) +Józefa Kalitę (gregorianka).

Piątek, 30 listopada, święto św. Andrzeja, Apostoła, Msze św.: 1) + Krzysztofa Radka, 2) ++ Andrzeja, Helenę, Franciszka i Franciszkę oraz Jana. Msza gregoriańska za + Józefa Kalitę w kaplicy Domu Księży Emerytów.

Sobota, 1 grudnia, Msze św.: 1) O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Teresy z okazji 50-tych urodzin, 2) O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Janusza Michaleckiego z okazji imienin i urodzin. Msza z + Józefa Kalitę w kaplicy Domu Księży Emerytów.

 

Niedziela, 2 grudnia, I niedziela Adwentu, Msze św. w następujących intencjach:

8.00 ++ Marię i Mirosława;

10.00 + Wincentego Januchtę (14. rocznica śmierci);

12.00 ++ Janinę i Mirosława Mierników;

16.00 ++ Stanisława i Zofię Paprosów;

Msza św. gregoriańska za + Józefa Kalitę w kaplicy Domu Księży Emerytów.

 

  • Inne ogłoszenia

 

We wczorajszym spotkaniu młodzieży dekanatu Masłowskiego w naszej parafii wzięło udział 77 młodych ludzi. Bardzo serdecznie dziękuję 3 dziewczętom, które w piątek pomogły przygotować salę na to spotkanie. Z naszej parafii wzięło w nim udział 14 osób. Żadna z dziewcząt nie przyszła z pustymi rękoma. Dziękuję im za to piękne świadectwo gościnności względem rówieśników z innych parafii. Osobne podziękowanie składam Paniom Helenie, kościelnej i Elżbiecie, katechetce oraz Panu Damianowi za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu spotkania.

 

Od poniedziałku 3 grudnia planuję rozpocząć tradycyjną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jej plan jest wywieszony na tablicy ogłoszeń parafialnych przy wejściu do kościoła oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii: WWW.kielce-dabrowa.pl

Początek kolędy od godz. 10.00. Będę wdzięczny Państwu za pomoc w kolędzie poprzez sąsiedzkie zorganizowanie się i przywiezienie duszpasterza na kolędę (przed plebanią 10 min. przed rozpoczęciem wizyty) oraz odwiezienia na plebanię po jej zakończeniu. Mam też serdeczną prośbę, by nie przygotowywać obiadu podczas kolędy.

 

Na Msze roratnie, na które zapraszam szczególnie gorąco dzieci wraz z rodzicami, zostaną przygotowane lampiony, które będą do nabycia w zakrystii w przyszłą niedzielę.