1. niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

na 1. niedzielę Adwentu

2 grudnia 2012 r.

 

  • Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, Msze św.: 1) ++ Władysława Wojtynę oraz Stanisława i Tadeusza; 2) ++ Juliannę i Stanisława Zatorskich oraz Stanisława Kowalik. Msza św. gregoriańska za + Józefa Kalitę w kaplicy Domu Księży Emerytów.

Wtorek, 4 grudnia, Msze św.: 1) Dziękczynna za dotychczasową opiekę Matki Boskiej nad chorą Heleną Sobczyk (od rodziny, która się opiekuje chorą), 2) + Józefa Kalitę (gregorianka).

Środa, 5 grudnia, Msze św.: 1) ++ Stanisława, Zofię, Wojciecha, Anielę i Andrzeja, Msza św. za + Józefa Kalitę (gregorianka) w kaplicy Domu Księży Emerytów.

18.00 Msza dla młodzieży w kaplicy drewnianej (także dla kandydatów do bierzmowania).

Czwartek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja. Odpust w Masłowie. Msze św.: 1) + Józefa Kozubek (od uczestników pogrzebu), 2) + Józefa Kalitę (gregorianka).

Piątek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Msze św.: 1) ++ Stefana Cedro (2. rocznica śmierci) i ++ z rodzin Cedro i Kowalskich, 2) + Józefa Kozubek.(od zakładu pogrzebowego Kalia) Msza gregoriańska za + Józefa Kalitę w kaplicy Domu Księży Emerytów. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

Sobota, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza O Boże błogosławieństwo dla dzieci Joasi i Wojtka Oleksych. Podczas Mszy poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Msza za + Józefa Kalitę w kaplicy Domu Księży Emerytów.

 

Niedziela, 9 grudnia, II niedziela Adwentu,

8.00 ++ Stefana Grabkę oraz ++ z rodziny Grabka

10.00 ++ Edwarda i Stanisława Borkowskich

12.00 ++ Mariannę (w 2 rocznicę śmierci) i Jana (w 1. rocznicę śmierci) Obarów

16.00 + Henryka Brzyżkiewicza

Msza gregoriańska za + Józefa Kalitę w kaplicy Domu Księży Emerytów

 

  • Inne ogłoszenia

W przyszłą niedzielę, II Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W związku z tym w całej Polsce odbędzie się przed kościołami zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła w krajach byłego Związku Radzieckiego.

 

Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych na Mszy św. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w sobotę 8 grudnia.

 

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne oraz świece „Caritasu”, których nabycie tradycyjnie związane jest pomocą na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

Pragnę zapowiedzieć, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach od 21 (piątek) do 23 (IV Niedziela Adwentu). Spowiedź rekolekcyjna w sobotę 22 grudnia.

 

Kolęda w tym tygodniu w dniach od 3 (poniedziałek) do 5 (środa) grudnia. Porządek odwiedzin duszpasterskich zgodnie z zapowiedzią.