2. niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

na II niedzielę Adwentu

9 grudnia 2012 r.

 

Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce przeprowadza się zbiórkę pieniężną do puszek na potrzeby Kościoła katolickiego w krajach byłego Związku Radzieckiego.

 

  • Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 10 grudnia,Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez Niepokalane Serce Maryi o błogosławieństwo Boże dla Narodu Polskiego i prawdziwe królowanie Jezusa w sercach Polaków, Msze gregoriańskie za + Józefa Kalitę zostaną w tym tygodniu odprawione w kaplicy Domu Księży Emerytów.

Wtorek, 11 grudnia,Msza św. za ++ Wiktorię, Jakuba i Jana;

Środa, 12 grudnia, Msza św. za ++ Teofilę i Henryka Papis;

Czwartek, 13 grudnia,wspomnienieśw. Łucji, dziewicy i męczennicy, Msza św. za ++ Wiktorię Kocot, męża Wincentego i syna Alojzego oraz dusze opuszczone;

Piątek, 14 grudnia,wspomnienieśw. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, Msza św. za ++ Jana, Katarzynę i Wincentego Knelów;

Sobota, 15 grudnia, Msza św.: za ++ Wawrzyńca, Marię, Mariannę, Stanisława i Mariana Bakalarzów;

 

Niedziela, 16 grudnia, III niedziela Adwentu zwana „Gaudete” – „Radujcie się” będzie niedzielą adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 + Teofilę Papis (5. rocznica śmierci);

10.00 ++ Andrzeja, Agnieszkę, Edwarda i Genowefę;

12.00 + Stanisława Zagnińskiego;

16.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i siły do pokonywania przeciwności życia dla Karola Salwy;

 

  • Inne ogłoszenia

 

W piątek, 21 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Michał Olejarczyk, wykładowca muzyki kościelnej w naszym seminarium duchownym. Spowiedź adwentowa w sobotę, 22 grudnia br.

 

W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne oraz wigilijne świece Caritasu.

 

Chorych naszej parafii pragnę odwiedzić w najbliższy piątek, 14 grudnia. Początek odwiedzin od godz. 11.30. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.

 

Paniom z  Białej Góry dziękuję za sprzątanie kościoła w ostatnim czasie. Bardzo proszę o  pomoc w utrzymaniu porządku w naszej świątyni Panie z ul. Witosa.

 

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu we czwartek, 13 grudnia, Dąbrowa – Kolonia od nr. 12 (od Państwa Kunderów) do nr. 30 (do Państwa Kabałów).