1. Niedziela zwykła

Przepraszamy za niedostępność strony w ostatnich dniach.

Ogłoszenia parafialne

na niedzielę Chrztu Pańskiego (I niedziele zwykłą),

13 stycznia 2013 r.

 

 

 

  • Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 14 stycznia, Msza św. za + Helenę Kumor,

Wtorek, 15 stycznia, Msza św. za + Helenę Kumor,

Środa, 16 stycznia, Msza św. za + Helenę Kumor,

Czwartek, 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego, opata. Dzień Dialogu Chrześcijańsko-Żydowskiego. Msza św. za + Helenę Kumor,

Piątek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Msza św. za + Helenę Kumor,

Sobota, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Msza św. za + Helenę Kumor,

 

Niedziela, 20 stycznia, II niedziela zwykła. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 ++ Jana, Mariannę, Bronisława, Józefa i Andrzeja Tutaj;

10.00 + Henryka Zacharskiego;

12.00  + Władysława Zagnińskiego (w 7. rocznicę śmierci);

16.00  + Helenę Kumor.

 

  • Inne

 

Zakończyliśmy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Dorosłym i dzieciom dziękuję za wspólne roratnie przygotowania do Bożego Narodzenia podczas, których poznaliśmy życiorysy wielu nowych świętych i sami także postanowiliśmy Pójść w ciemno za Światłem, jak przypomina nam adwentowa plansza, na której symbolicznie umieściliśmy nasze zdjęcia. Możemy je już zabrać z powrotem, bo wkraczamy w liturgiczny okres zwykły.

 

W Uroczystość Objawienia Pańskiego mogliśmy obejrzeć po raz drugi jasełka w wykonania dzieci Szkoły Podstawowej nr 4. Także to przedstawienie, podobnie jak pierwsze, było bardzo udane a dzieci spisały się w nim znakomicie. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyszli na jasełka – była prawie pełna sala pod kościołem, a Pani Elżbiecie Moskwa, naszej katechetce, dziękuję za przygotowanie przedstawienia. Dziękuję też rodzicom dzieci za zaangażowanie i wystąpienie w jasełkach oraz pani Magdalenie Gumiela za muzyczne towarzyszenie przedstawieniu.

 

W najbliższą niedzielę, 20 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Dąbrowianki”.

 

Wizyta duszpasterska według wcześniej ogłoszonego programu, który jest wywieszony na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej WWW.kielce-dabrowa.pl. Wizyta duszpasterska w trzech domach położonych w tzw. Świerszczynach 23 stycznia.

 

Paniom z ul. Witosa dziękuję za sprzątanie kościoła. Panie z Dąbrowy – Kolonii bardzo proszę o podjęcie kolejki w utrzymaniu porządku w naszej świątyni.

 

W dniach 18-25 stycznia obchodzimy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa: Czego Bóg od nas oczekuje? (por. Mi 6,6-8). Uroczyste rozpoczęcie Tygodnia odbędzie się 18 stycznia w kościele Trójcy Świętej w Kielcach pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza o godz. 19.00. Szczegółowy program obchodów został podany na plakacie. W naszych modlitwach chcemy prosić Boga o dar jedności chrześcijan.