3. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na III niedzielę Wielkiego Postu,

3 marca 2013 r.

 

…Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie  (Łk 13,5b).

Nawrócić się to ulec przemożnemu wpływowi Boga, to poddać się pierwszym oznakom miłości, którą On nam okazuje; a zatem nawrócić się to zdać się na Niego, skapitulować. Jeśli kapitulujemy przed Bogiem, to oddajemy się w Jego ręce. Wszelkie formy oporu nikną wówczas w palącym ogniu Jego Słowa i pod Jego spojrzeniem; pozostaje nam już tylko modlitwa proroka Jeremiasza: „Nawróć nas, Panie, a do Ciebie wrócimy” (Lm 5,21).

(A. Louf, Żyć łaską)

 

  • Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 4 marca, święto św. Kazimierza, królewicza; 11.45 – pogrzeb ś.p. Janiny Wojtyna; 17.00 – Msza za + Grzegorza Piekutowskiego;

Wtorek, 5 marca, Msza św. za: 1) + Grzegorza Piekutowskiego, 2) O Boże błogosławieństwo dla Jana Tutaja z okazji urodzin;

Środa, 6 marca, Msza za: 1) + Grzegorza Piekutowskiego,

18.00 Spotkanie modlitewne młodzieży w zabytkowej kaplicy Matki Boskiej Pocieszenia;

Czwartek, 7 marca, Parafialny dzień chorych. Początek wizyty o godz. 9.00. Msze św. za: 1) + Grzegorza Piekutowskiego, 2) ++ Roberta (3 rocznica śmierci), Zofię i Bogdana Kapustów;

Piątek, 8 marca, o 17.00 Droga krzyżowa, a potem Msze za: 1) + Grzegorza Piekutowskiego, 2) ++ Jana, Mariannę i zmarłych z rodziny Nowakowskich;

Sobota, 9 marca, Msze św. za 1) + Grzegorza Piekutowskiego, 2) + Józefa Kozubka;

 

Niedziela, 10 marca, IV niedziela Wielkiego Postu, Laetare – Raduj się [Jerozolimo]. W tę niedzielę odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++ Jana, Mariannę, Bronisława, Józefa i Andrzeja Tutajów;

10.00 za+ Grzegorza Piekutowskiego;

12.00 za ++ Helenę i Stanisława (w rocznicę śmierci);

15.30 Gorzkie żale

16.00 za ++ Mariannę, Józefa, Stanisława, Józefę, Franciszkę i Jana;

 

  • Inne

 

Modlitewne spotkanie młodych w pierwszą środę miesiąca, 6 marca, o godz. 18.00.

 

Chorych naszej parafii planuję odwiedzić 7 marca br. (pierwszy czwartek marca); proszę o ich zgłaszanie w zakrystii. Pielgrzymkę na Św. Krzyż planujemy odbyć15 marca (piątek). Jeśli ktoś pragnie jeszcze dołączyć do naszej parafialnej pielgrzymki – Drogi Krzyżowej to bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii, by dziś można było zamknąć listę pielgrzymów. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 17 marca, w V niedzielę Wielkiego Postu, zaś 22 marca (w piątek) planujemy Drogę Krzyżową ul. Starogórską.

 

W piątek, 8 marca, o godz. 16.00 spotkanie formacyjne ministrantów młodszych, a godz. 18.00 ministrantów starszych.

 

Rodzice ciężko chorego Karola Salwy dziękują za moim pośrednictwem za modlitwy w intencjach ich syna oraz za pomoc materialną, jakiej doświadczają ze strony wielu naszych parafian. W dalszym ciągu pragniemy otaczać modlitewną opieką Karola i prosić Dobrego Boga o jego powrót do zdrowia.