4. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na IV niedzielę Wielkiego Postu,

Laetare – Raduj się [Jerozolimo].

10 marca 2013 r.

 

 

Człowiek – każdy człowiek – jest tym synem marnotrawnym: owładnięty pokusą odejścia od Ojca, by żyć niezależnie; ulegający pokusie; zawiedziony ową pustką, która zafascynowała go jak miraż; samotny, zniesławiony, wykorzystany, gdy próbuje zbudować świat tylko dla siebie; w głębi swej nędzy udręczony pragnieniem powrotu do jedności z Ojcem.

(Jan Paweł II, Adhortacja apostolska ”Reconciliatio et paenitentia”, nr 5)

 

  • Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 11 marca, Msza za + Grzegorza Piekutowskiego;

Wtorek, 12 marca, Msza św. za + Grzegorza Piekutowskiego;

Środa, 13 marca, Msze za: 1) + Grzegorza Piekutowskiego, 2) ++ Józefa i Mariannę Cedro;

Czwartek, 14 marca, Msze św. za: 1) + Grzegorza Piekutowskiego, 2) + Eugenię Bielat (25 rocznica śmierci);

Piątek, 15 marca, o 17.00 Droga krzyżowa dla tych, którzy nie jadą na pielgrzymkę a potem Msza za + Grzegorza Piekutowskiego,

Sobota, 16marca, Msze św. za + Grzegorza Piekutowskiego;

 

Niedziela, 17 marca, V niedziela Wielkiego Postu, Rozpoczęcie rekolekcji parafialnych, które poprowadzi ks. Karol Starczewski, doktorant KUL. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Krystynę Kundera;

10.00 ++ Zofię, Stanisława, Edwarda Borkowskich;

12.00 za+ Grzegorza Piekutowskiego;

15.30 Gorzkie żale

16.00 O Boże błogosławieństwo dla Michała Kijaka z okazji 18-tych urodzin;

 

  • Inne

 

Pielgrzymkę na Św. Krzyż planujemy odbyć w najbliższy piątek, 15 marca. O 17.20 wyjazd autokarami z parkingu przed kościołem. Podobnie jak w ubiegłym roku o 18.00 początek Drogi krzyżowej przy „Pomniku Katyńskim Trzech Krzyży”. O godz. 20.00 Msza św. w sanktuarium. Powrót do Dąbrowy ok. godz. 21.30. Do wzięcia udziału w tej pielgrzymce zapraszam wszystkich, także tych, którzy mogą dojechać własnymi samochodami. Niech nasz wyjazd na Św. Krzyż stanie się dobrym przygotowaniem do parafialnych rekolekcji wielkopostnych, znakiem naszego wynagrodzenia Panu Jezusowi za grzechy oraz wyrazem miłości do Zbawiciela. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 17 marca, w V niedzielę Wielkiego Postu, spowiedź rekolekcyjną planujemy w czwartek, 21 marca, zaś 22 marca (w piątek) planujemy Drogę Krzyżową ul. Starogórską.

 

Rodziców kandydatów do bierzmowania bardzo proszę o zainteresowanie się udziałem młodzieży w nabożeństwach i spotkaniach dla nich przeznaczonych. Np. w ostatnim spotkaniu w pierwszą środę miesiąca, 6 marca, obecnych było zaledwie kilkanaście młodych ludzi, tymczasem do bierzmowania przygotowuje się 30 osób. Bierzmowanie, którego udzieli ks. bp ordynariusz Kazimierz Ryczan, planujemy na 12 października b.r. o godz. 11.00.

 

Bardzo proszę o zabranie z przedsionka kościoła szczegółowego programu rekolekcji.