3. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na 3. Niedzielę Wielkanocy

14 kwietnia 2013 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 15 kwietnia, Msza gregoriańska za ++ z rodzin Ślązaków i Michalskich;

Wtorek, 16 kwietnia Msze św.: 1) gregoriańska za ++ z rodzin Ślązaków i Michalskich, 2) O Boże błogosławieństwo dla Stanisławy i Władysława Ciosków z okazji złotego jubileuszu małżeństwa;

Środa, 17 kwietnia, Msze św.: 1) gregoriańska za ++ z rodzin Ślązaków i Michalskich, 2) O Boże błogosławieństwo dla Szymona Radomskiego z okazji 18-tych urodzin.

Czwartek, 18 kwietnia, Msze św.: 1) gregoriańska za ++ z rodzin Ślązaków i Michalskich, 2) + Helenę Sobczyk (od uczestników pogrzebu).

Piątek, 19 kwietnia, Msze św.: 1) gregoriańska za ++ z rodzin Ślązaków i Michalskich, 2) za ++ Katarzynę i Władysława Pajdów, Stanisława Konata, Janinę i Stefana Borków;

Sobota, 20 kwietnia, Msza gregoriańska za ++ z rodzin Ślązaków i Michalskich;

 

Niedziela, 21 kwietnia, 4 Niedziela Wielkanocy – adoracja Najświętszego Sakramentu. W tę niedzielę rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Intencje mszalne:

8.00 za ++ Marcina, Zbigniewa, Michała, Andrzeja i ++ z rodzin Adachów i Kozubków;

10.00 za ++ z rodzin Ślązaków i Michalskich

12.00 za + Józefa Bugajskiego (w 23 rocznicę śmierci);

16.00 za ++ rodziców, rodzeństwo i szwagrów;

 

Inne

 

We wtorek, 16 kwietnia, przypada 86. rocznica urodzin papieża – seniora, Benedykta XVI. Pamiętajmy w modlitewnej wdzięczności o jego ośmioletniej posłudze Piotrowej.

 

Na czas Wielkiego Postu wśród dzieci naszej parafii rozdaliśmy 50 skarbonek przeznaczonych na jałmużnę wielkopostną. W ubiegłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci składały swoje skarbonki podczas przygotowania darów. Złożono wówczas 10 skarbonek, w których było 215,40 zł. Bardzo dziękuję dzieciom, które zaangażowały się w tę akcję. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie dla ciężko chorych naszej parafii.

 

W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na potrzeby diecezjalnej Caritas. Zebraliśmy 545,- zł, które zostały przekazane do centrali Caritasu przy pl. Panny Maryi w Kielcach. Również za te ofiary składam serdeczne podziękowanie.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć następujące pary: Olga Małgorzata Salwa z Dąbrowy i Łukasz Robert Janyst z parafii Leszczyny. Zapowiedź druga.

Łukasz Jan Kundera, kawaler z Dąbrowy i Dorota Wiśniewska, panna z Sierpca. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich nupturientów powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.

 

W czwartek, 18 kwietnia br. o godz. 18.30 w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu (u O.O. Kapucynów), zostanie odprawiona Msza św. za ofiary Tragedii Smoleńskiej, a następnie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca katastrofę.