Niedziela Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia parafialne

na Niedzielę Najświętszej Trójcy,

26 maja 2013 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 27 maja,  Msze św. za ++ Jerzego Szmalca, Genowefę Gil i Zofię Biskupską;

Wtorek, 28 maja, Msze św. za: ++ Kazimierza, Stefanię i Piotra Osełków;

Środa, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, Msza św. o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej dla Tomasza Liszki z okazji 50. urodzin (zamówiła żona);

 

Czwartek, 30 maja, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++ Łukasza Kumora (w 19. rocznicę śmierci) i Piotra;

10.00 za ++ Anielę Machul, Kazimierza i Mariana Lisów;

12.00 za ++ Józefa, Franciszkę, Stanisława Borek;

16.00 za + Stanisławę Borowiec (od sąsiadów);

Piątek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Msza św. dziękczynno-błagalna w 50-tą rocznicę urodzin Adama (zamówili rodzice);

Sobota, 1 czerwca, 15.00 chrzest Kaliny i Poli Radek; 18.00: Msza św. za ++ z rodzin Lubienieckich i Obarów;

 

Niedziela, 2 czerwca, 9. niedziela zwykła. Niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu. Intencje mszalne:

8.00 za ++ Janinę, Józefa, Ireneusza;

10.00 za ++ Katarzynę (15 rocznica śmierci), oraz za ++ z rodzin Kselów i Kozubków;

12.00 O Boże błogosławieństwo dla Adama z okazji urodzin;

16.00 za ++ Franciszka, Józefę, Stanisława, Jana i Zofię;

 

Inne

 

Papież Franciszek poprosił, by w całym Kościele w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, od godz. 17.00 do 18.00 odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. W związku z tym w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem.

 

Przeprowadzona w ubiegłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyniosła kwotę 435 zł. Ofiary te wpłaciliśmy na konto bankowe KUL-u. Serdecznie dziękuję za zrozumienie dla potrzeb tej katolickiej uczelni, która w działalności dydaktycznej finansowo wspierana jest również z budżetu Państwa. Pomoc Państwa nie obejmuje jednak inwestycji gospodarczych.

 

Z okazji I Komunii św. Rodzice dzieci złożyli ofiarę, którą przeznaczymy na oczyszczenie posadzki w prezbiterium i w zakrystii.

 

We wtorek, 28 maja, o godz. 17.00, Pani Katechetka zaprasza dziewczynki na próbę sypania kwiatów przed Bożym Ciałem.

 

W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie tradycyjna trasą, jak w ubiegłych latach. Bardzo gorąco proszę mieszkańców poszczególnych części naszej parafii o przygotowanie ołtarzy polowych, zgodnie z naszą tradycją. Proszę też o udekorowanie domów i udział w procesji w strojach ludowych, kto je posiada.

 

Spotkanie formacyjne ministrantów w piątek (31 maja) o godz. 18.45 po Mszy św. i nabożeństwie majowym.

 

1 czerwca, w sobotę, serdecznie zapraszam na pielgrzymkę pieszą do Masłowa, której celem jest upamiętnienie wizyty bł. Jana Pawła II na Ziemi Świętokrzyskiej 3 czerwca 1991 r., podczas której odprawił On Mszę św. na lotnisku w Masłowie. Wyjście sprzed kościoła o godz. 10.00, dalej przez Dąbrowę – Kolonię, potem wejście na szlak turystyczny. Msza w kościele Masłowskim o godz. 12.00.

 

Również w sobotę, 1 czerwca, o godz. 14.30 z okazji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci z rodzicami i młodzież na „Mały festyn”, który będzie kontynuacją festynu odpustowego. Z powodu deszczu nie mogliśmy wtedy zrealizować programu zabaw i konkursów, które trzeba jednak przeprowadzić, choćby ze względu na nagrody, które są do wygrania.

 

Bardzo gorące i serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do naszego festynu parafialnego i tym, którzy wzięli nim udział. Wprawdzie pogoda uniemożliwiła realizację całego festynowego programu, jednak cel festynu, jakim było umocnienie więzów wspólnoty parafialnej został w pełni osiągnięty. Satysfakcja z owocnego trudu wielogodzinnych przygotowań i wspólna radość uczestników zabawy były wystarczającą rekompensatą za niepogodę.

Dziękuję zespołowi, z którym przygotowywaliśmy festyn: Paniom Agnieszce Dolezińskiej, Jolancie Chanc, Annie Mazur, Elżbiecie Moskwa, Panom Damianowi Koziełowi i Pawłowi Kunderze. Raz jeszcze gorące podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie festynu przez organizowanie zabaw, wypiek smacznych placków, chleba, smalcu i grochówki oraz tym, którzy ze smakiem konsumowali przygotowane posiłki.

Serdecznie dziękuję młodzieży za spontaniczną pomoc w przygotowaniu festynu i sprzątaniu po zabawie.

 

Parafialny dzień chorych planujemy za tydzień, 6 czerwca, w pierwszy czwartek miesiąca. Początek odwiedzin chorych od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii po każdej Mszy św.