20. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XX niedzielę zwykłą

18 sierpnia 2013 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 19 sierpnia, Msza św. za + Tadeusza Koselę od pracowników Politechniki Świętokrzyskiej z Dąbrowy;

Wtorek, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, Msza św.  za + Andrzeja Wiejasa, od sąsiadów;

Środa, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża, Msza św. za + Stefana Kunderę;

Czwartek, 22 sierpnia, wspomnienie NMP, Królowej, Msza św. O zdrowie, cierpliwość i męstwo w niesieniu krzyża choroby dla Urszuli;

Piątek, 23 sierpnia, Msza św. za + Eugenię Błońską w 20. rocznicę śmierci;

Sobota, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła, Msza św. O Boże błogosławieństwo dla Hani Bugajskiej z okazji roczku;

 

Niedziela, 25 sierpnia, 21. niedziela zwykła; Msze św. w następujących intencjach:

8.00 ++ z rodzin Salwów i Kijaków;

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę Matki Boskiej dla Jadwigi i Józefa Domagałów z okazji złotego jubileuszu małżeństwa;

12.00 + Karola Bakalarza w 11. rocznicę śmierci;

16.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i dalszą opiekę Matki Boskiej dla Anieli i Henryka Biskupskich z okazji złotego jubileuszu małżeństwa;

 

Inne

 

Za obywatelskim projektem autorstwa komitetu „Stop aborcji”, którego celem jest zapewnienie większej prawnej ochrony dla życia poczętego, w ostatnią niedzielę pisemnie opowiedziały się w naszej parafii 34 osoby. Tym, którzy rozumieją wagę problemu serdecznie dziękuję za poparcie. Przypuszczam, że przeciw aborcji opowiada się zdecydowana większość z nas, jednak stanowimy zbyt często tzw. „milczącą większość”, która niechętnie uzewnętrznia swoje przekonania. Pewno w sytuacjach skrajnych będzie nas stać na bardziej zdecydowane wyrażenie przekonań.

 

Rozpoczęcie Mszą św. nowego roku szkolnego planujemy w niedzielę 1 września o godz. 10.00. Zapraszam serdecznie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Msza niedzielna będzie dobrą okazją, by w szerszym gronie przedstawić pokrótce całoroczny program pracy na płaszczyźnie religijnej. W niedzielę będzie też okazja do spowiedzi.

Natomiast w samej szkole rozpoczęcie nowego roku odbędzie się (już bez Mszy św.) w poniedziałek, 2 września, o godz. 10.00. O przekazanie tej wiadomości prosiła Pani Dyrektor.

 

W pierwszy piątek miesiąca września, tj. 6 września, planuję odwiedzić chorych naszej parafii.

 

W sobotę 7 września br. planujemy zorganizować pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Orientacyjny koszt: 40,- zł od osoby. Chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Karolina Dorota Gonciarz, panna z naszej parafii i Damian Grzegorz Jaworski, kawaler z Daleszyc. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o małżeńskich przeszkodach nupturientów powinien powiadomić kancelarię parafialną.

 

Wychodząc z kościoła proszę o zwrócenie uwagi na stan naszych schodów z czerwonego piaskowca, zarówno przy wejściu głównym jak i bocznym. Po 25-ciu latach użytkowania schody wymagają remontu i odpowiedniego zabezpieczenia, by mogły jeszcze służyć przez następne kilkanaście lat. Prace te planujmy wykonać jeszcze w tym roku.