27. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXVII niedzielę zwykłą

6 października 2013 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 7 października, wspomnienie NMP Różańcowej, Msze św.: 1) za + Stanisławę Januchtę – od brata Józefa z rodziną, 2) za + Jacka Czaję;

Wtorek, 8 października, Msza św.: za + Stanisławę Januchtę – od Marty Bąk z rodziną;

Środa, 9 października, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, Msza św. za ++ z rodzin Radków, Kozubków i Ciosków;

Czwartek, 10 października, Msze św.: 1) za ++ Franciszka (w 12. rocznicę śmierci), Mariannę, Jerzego i Władysława, 2) za + Marię Poniewierską – od zakładu pogrzebowego „Kalia”;

Piątek, 11 października, Msza za + Stanisławę Januchtę – od sąsiadów; o godz. 18.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodziców;

Sobota, 12 października, o godz. 11.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania przez bp. Kazimierza Ryczana, Biskupa Kieleckiego; o godz. 16.00 Msza ślubna Karoliny Gonciarz i Damiana Jaworskiego. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00, różaniec po Mszy św. ślubnej ok. godz. 17.00.

 

Niedziela, 13 października, 28. niedziela zwykła. W tę niedzielę przypada XIII Dzień Papieski – w całej Polsce i wśród Polonii przeprowadzona zostanie  zbiórka do puszek na cele Fundacji KEP „Dzieło nowego tysiąclecia”. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Władysława w 10. rocznicę śmierci;

10.00 za ++ Marię i Stefana Seweryn oraz ++ z rodziny Sewerynów;

12.00 za ++ Władysława i Mariannę Sowa oraz Krystynę Adach;

16.00 za ++ Mariannę, Józefa, Stanisława, Józefa i Jadwigę Ziernik;

 

Inne

 

Podczas Dnia seminaryjnego, w ubiegłą niedzielę, klerycy zebrali na potrzeby naszego seminarium duchownego kwotę 1830,-. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

 

Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedzielę 6 października dniem solidarności z narodem Syrii, zaś przed czterema dniami  Ksiądz Biskup Ordynariusz zarządził, by w całej diecezji w niedzielę, 6 października, przeprowadzić zbiórkę do puszek na pomoc dla ofiar wojny w Syrii. Dziś zatem przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć swój datek na ten cel.

 

W dniach 11 i 12 października w kościołach pw. św. Jadwigi i św. Józefa w Kielcach odbędzie się VIII Diecezjalny Dzień Młodzieży. Szczegóły programu na plakacie w przedsionku kościoła. Młodych ludzi z naszej parafii gorąco zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniu.

 

Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek, 11 października, o godz. 16.15. W tym dniu podczas Mszy św. do grona ministrantów zostanie przyjętych 3 kandydatów.

 

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Władysław Grzegorz Ryś, kawaler z naszej parafii i Karolina Maria Ślewa, panna z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich nupturientów powinien powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.

 

Za nieco ponad miesiąc, w sobotę, 16 listopada, planujemy zorganizować w naszej parafii dekanalne spotkanie młodzieży, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Młodych ludzi chętnych do włączenia się w przygotowanie tego proszę o kontakt ze mną lub Panią Katechetką.