28. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXVIII niedzielę zwykłą

13 października 2013 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 14 października, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, Msze św.: 1) za + Stanisławę Januchtę – od bratowej z rodziną, 2) za + Marię Poniewierską – od Haliny i Stanisławy Białek;

Wtorek, 15 października, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, Msza św.: za + Stanisławę i Józefa Biernatów;

Środa, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, Msze św.: 1) za + Ewę Kozubek – od sąsiadów, 2) za ++ Helenę i Stanisława – od dzieci;

Czwartek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, Msze św.: 1) za + Annę Synak, 2) za + Marię Poniewierską – od Chrześnicy;

Piątek, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty, Msze św.: 1) za + Zofię w 14. rocznicę śmierci, Józefa i Mieczysława Kozubków, 2) za + Irenę Lisowską – od koleżanek z klasy;

Sobota, 19 października, Msza św. za + Jana w 7. rocznicę śmierci;

 

Niedziela, 20 października, 29. niedziela zwykła. Tę niedzielę, która jest w Kościele poświęcona modlitwie w intencji misji, pragniemy również uczynić niedzielą ewangelizacyjną. W związku z tym podczas Mszy odbędzie się prezentacja przygotowana przez grupę ewangelizacyjną Ruchu Światło – Życie. Po Mszy będzie okazja do złożenia do puszek ofiar na cele misyjne Kościoła. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Edwarda;

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz na podziękowanie za dar życia  Marianny z okazji 90. urodzin.

12.00 O Boże błogosławieństwo dla całej rodziny i dalszą opiekę Matki Boskiej dla Edyty i Rafała z okazji 10. rocznicy ślubu;

16.00 O Boże błogosławieństwo dla Bartoszka z okazji 1. rocznicy urodzin oraz opiekę Matki Najświętszej dla całej rodziny;

 

Inne

 

Wczoraj trzydzieścioro młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania przez posługę ks. bp. Kazimierza Ryczana. Polecajmy ich w modlitwach Bogu, by pozostali wierni Duchowi Świętemu, którego otrzymali. Przy tej okazji pragnę podziękować Pani Elżbiecie Moskwie, naszej katechetce, za całoroczny trud przygotowania młodzieży do przyjęcia tego sakramentu, Panu Damianowi Koziełowi i scholi, i ministrantom za przygotowanie liturgii oraz rodzicom bierzmowanych za przygotowanie kościoła do tej uroczystości i całoroczną dobrą współpracę. Szczególne słowa wdzięczności kieruję dla Pani Heleny Strząbały za koordynację prac przygotowujących uroczystość.

 

Wczoraj podczas Mszy św. dla bierzmowanych ks. Biskup poświęcił nowe meble w zakrystii. Chciałbym z całego serca podziękować fundatorom mebli – Państwu Anecie i Pawłowi Wiśnickim. Dziękuję w imieniu wspólnoty parafialnej i własnym za ten wspaniałomyślny gest: „Bóg zapłać”. Bez Waszej pomocy nie moglibyśmy przeprowadzić niektórych prac.

 

Jak pamiętamy Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła ubiegłą niedzielę, 6 października, dniem solidarności z narodem Syrii. Przy tej okazji zebraliśmy do puszek 720,- które przekazaliśmy do Kieleckiej Caritas, na pomoc dla ofiar wojny w Syrii. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

 

Dzisiaj można natomiast składać ofiary do puszek przeznaczone na edukację ubogiej młodzieży, które zostaną przekazane na konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której patronuje Konferencja Episkopatu Polski.

 

Spotkanie modlitewno-formacyjne dla członkiń Żywego Różańca w sali katechetycznej we wtorek, 15 października, po Mszy św. i różańcu.

 

Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w czwartek, 17 października, o godz. 16.00.

 

Za nieco ponad miesiąc, w sobotę, 16 listopada, planujemy zorganizować w naszej parafii dekanalne spotkanie młodzieży, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Młodych ludzi chętnych do włączenia się w przygotowanie tego spotkania proszę o kontakt ze mną lub Panią Katechetką.

 

Przygotowujących się do sakramentu małżeństwa informujemy, że 20 października, po Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Parafii p.w. Ducha Świętego.

 

Zbliża się miesiąc listopad, który jest dedykowany modlitwom za naszych zmarłych. Od przyszłej niedzieli można będzie zabrać z przedsionka kościoła kartki na wypominki. W naszej parafii za zmarłych modlimy się w miesiącu listopadzie lub do końca czerwca przyszłego roku (wypominki półroczne).