29. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXIX niedzielę zwykłą

20 października 2013 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 21 października, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Msze św.: 1) za + Ewę Kozubek – od zakładu pogrzebowego Kalia, 2) O Boże błogosławieństwo i apostolską gorliwość dla Członkiń Koła Żywego Różańca Teodozji Kundery i dar życia wiecznego dla zmarłych;

Wtorek, 22 października, wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża, Msze św.: 1) za + Ewę Kozubek – od koleżanek, 2) za + Marię Poniewierską – od sąsiadów Michtów;

Środa, 23 października, Msza św. za + Ewę Kozubek – od Państwa Staszewskich;

Czwartek, 24 października, Msze św.: 1) za ++ Jana Żelaznego w 4. rocznicę śmierci oraz Anielę i Władysława Kaletów, 2) za + Zofię Stokowiec – od uczestników pogrzebu;

Piątek, 25 października, Msze św.: 1) za + Ewę Kozubek – od Heleny Krzysiek, 2) O Boże błogosławieństwo i apostolską gorliwość dla Członkiń Koła Żywego Różańca Marianny Cedro i dar życia wiecznego dla zmarłych;

Sobota, 26 października, Msza św. O Boże błogosławieństwo dla Anny i Andrzeja Wrzochalów z okazji 23. rocznicy ślubu oraz za Mateusza i Agatę z okazji urodzin;

 

Niedziela, 27 października, 30. niedziela zwykła. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za + Tadeusza Stokowca w 30. rocznicę śmierci;

10.00 za ++ Marię i Stanisława Liszków;

12.00 za ++ Helenę i Danutę Gawroński;

16.00 za ++ rodziców Marię i Jana oraz Dominika, Karola, Franciszka i Józefę;

 

Inne

 

W ubiegłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona na stypendia dla ubogiej młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przyniosła sumę 1022,- zł., które wpłaciliśmy na podane konto. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie naszej wspólnoty parafialnej dla tego dzieła.

 

Przy okazji bierzmowania młodzieży naszej parafii, rodzice bierzmowanych złożyli dar – ofiarę pieniężną na potrzeby naszego kościoła w wysokości 1600,- zł. Bardzo serdecznie dziękuję za ten hojny gest, który dobrze wpisuje się w aktualnie prowadzone prace remontowe schodów i budowy pochylni dla niepełnosprawnych przy wejściu głównym.

 

Dzisiaj można natomiast składać ofiary do puszek przeznaczone na potrzeby misyjne Kościoła. Przy tej okazji warto przypomnieć, że na misjach pracuje obecnie 1981 polskich misjonarzy (w tym jest 19 biskupów) i misjonarek, a w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowuje się do wyjazdu na misje dalszych 30 osób. Odrębną kategorię personalną pomocy dla dzieła ewangelizacji stanowią duchowni i świeccy pracujący w krajach byłego Związku Radzieckiego, których będziemy tradycyjnie wspierać w 2. Niedzielę Adwentu.

 

Dzisiaj w całej Polsce odbywają się statystyczne badania liczby uczestników Mszy św. niedzielnych.

 

Założycielski Parafialny Zespół Caritas zapraszam po Mszy św. i różańcu na spotkanie 22 października do sali katechetycznej.

 

Spotkanie formacyjne dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w czwartek, 24 października, o godz. 16.00.

 

Paniom z ul. Warszawskiej dziękuję za sprzątanie kościoła. Uprzejmie proszę o podjęcie troski o porządek w kościele Panie z ul. Warszawskiej od strony wschodniej, od szkoły do Łąk, a następnie od strony zachodniej również do Łąk.

 

Za niecały miesiąc, w sobotę, 16 listopada, planujemy zorganizować w naszej parafii dekanalne spotkanie młodzieży, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Młodych ludzi chętnych do włączenia się w przygotowanie tego spotkania proszę o kontakt ze mną lub Panią Katechetką.

 

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące pary:

– Karolina Lucyna Czaja, panna z naszej parafii i Robert Artur Grzesiak, kawaler z Przegini. Zapowiedź pierwsza.

– Magda Patrycja Stępień, panna z naszej parafii i Dariusz Orzeł, kawaler z parafii w Pilczycach. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich nupturientów powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.

 

Zbliża się miesiąc listopad, który jest dedykowany modlitwom za naszych zmarłych. Od dzisiejszej niedzieli można zabrać z przedsionka kościoła kartki na wypominki. W naszej parafii za zmarłych modlimy się w miesiącu listopadzie lub do końca czerwca przyszłego roku (wypominki półroczne).