32. Niedziela zwykła

Przepraszamy za opóźnienie dot. ogłoszeń

Ogłoszenia parafialne

na XXXII niedzielę zwykłą

10 listopada 2013 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości – w modlitwie pamiętamy o naszej Ojczyźnie. Msze św.: 1) za + Stanisławę i Piotra Dziwoniów, 2) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla członkiń Kółka różańcowego Heleny Mróz;

Wtorek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, Msze św.: 1) za + Mariana Meresińskiego w 4. rocznicę śmierci oraz Jana i Franciszkę, 2) ++ Genowefę, Irenę, Joannę, Władysława i Wincentego oraz ++ z rodziny Wiśniewskich;

Środa, 13 listopada, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, Msza św. za ++ Kazimierza, Zofię, Stefana, Stanisława i Henryka;

Czwartek, 14 listopada, Msza św. za ++ Józefa (w 30. rocznicę śmierci) i Mariannę Kozubków;

Piątek, 15 listopada,  Msze św.: 1) za ++ z rodziny Banasiów: Juliana, Marię, Józefa i Leokadię Ziernik, 2) za + Renatę Kmiecik – od rodzin Janystów i Kwiatków;

Sobota, 16 listopada, Msze św.: 1) za ++ polecanych w tegorocznych wypominkach, 2) za ++ Bronisławę i Mieczysława Zielińskich;

 

Niedziela, 17 listopada, 33. niedziela zwykła, będzie niedzielą Adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++ Mariannę i Michała Kunderów oraz Rozalię i Adama Libochów;

10.00 za + Zofię (w 14 rocznicę śmierci) oraz ++ z rodziny Kselów i Kozubków;

12.00 za + Stanisławę Leśniewską w 1. rocznicę śmierci;

16.00 za + Renatę Kmiecik – od uczestników pogrzebu;

 

Inne

 

Członkinie Żywego Różańca św. zapraszam na spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek, 12 listopada, o godz. 17.45 w Sali katechetycznej.

 

Ministrantów zapraszam na spotkanie 15 listopada, w piątek, o godz. 16.00.

 

W sobotę, 16 listopada w naszej parafii odbędzie się Dekanalne spotkanie młodzieży. Zapraszamy młodych ludzi z naszej parafii, zwłaszcza ostatnio bierzmowanych, ale mile są także widziani starsi, zwłaszcza na modlitwie, która rozpocznie się o godz. 18.00.

 

Tegoroczne roraty chcemy przeżyć pod hasłem „uBoga droga – tyle masz, ile dasz”. Spróbujemy w nich pokazać, że Kościół od samego początku swego istnienia, naśladując Chrystusa, troszczył się o ubogich. Najlepszym tego przykładem są ci święci, którzy poświęcili swoje życie ubogim. Msze roratnie, na które bardzo serdecznie zapraszam, w tym roku będą o godz. 7.00. Mam nadzieję, że wczesna pora nikogo nie odstraszy. Msze wieczorne – jak zwykle o godz. 17.00.

 

Przygotowujemy się do kolędy. Pragnę ją rozpocząć na początku Adwentu, 2 grudnia, od Białej Góry. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej podam w najbliższym czasie, a poza tym będzie on dostępny na naszej stronie internetowej: WWW.kielce-dabrowa.pl

 

Odpowiadając na prośbę Sióstr Nazaretanek z Wadowic o pomoc w budowie hospicjum przeprowadzamy w dzisiejszą niedziele zbiórkę pieniężną przed kościołem na ten cel.