33. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXXIII niedzielę zwykłą

17 listopada 2013 r.

Zdjęcia z dekanalnego spotkania młodzieży są dostępne tutaj

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, Msza św. za ++ Jakuba, Wiktorię i Jana;

Wtorek, 19 listopada, wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy, Msze św.: 1) za + Stanisława Zagnińskiego w 10. rocznicę śmierci, 2) ++ z rodzin Siudów i Korusów;

Środa, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, Msza św. za ++ Cecylię i Stefana oraz zmarłych z rodzin Bugajskich i Rutków;

Czwartek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Msze św.: 1) za ++ z rodzin Kamelów i Kozubków, 2) O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i pomoc w zdaniu matury dla Moniki z okazji 18-tych urodzin;

Piątek, 22 listopada,  wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Msze św.: 1) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Pana Organisty i Członkiń scholi parafialnej, 2) O Boże błogosławieństwo dla Ewy Wiśniewskiej z okazji 35. urodzin oraz dla Jolanty i Zbigniewa wraz z wnukami;

Sobota, 23 listopada, Msze św.: 1) za ++ polecanych w tegorocznych wypominkach, 2) za + Bogdana w 23 rocznicę śmierci i ++ z rodzin Michtów i Kmieciów;

 

Niedziela, 24 listopada, 34. niedziela zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zakończenie Roku wiary. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++ Edwarda, Tomasza, Kamila i Karola Tomaszewskich;

10.00 za ++ Stanisława, Józefa i Józefę;

12.00 za + Stanisława Konata;

16.00 O Boże błogosławieństwo, dalszą opiekę Matki Boskiej oraz na podziękowanie za otrzymane łaski i dar zdrowia dla Genowefy Cedro z okazji 85-tych urodzin – od dzieci i wnuków;

 

Inne

 

Zbiórka do puszek na potrzeby hospicjum Sióstr Nazaretanek z Wadowic przeprowadzona w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 2340,- zł i 50 euro. W imieniu Sióstr Nazaretanek bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

 

Ministrantów zapraszam na spotkanie 22 listopada, w piątek, o godz. 16.00.

 

W sobotę, 16 listopada w naszej parafii odbyło się Dekanalne spotkanie młodzieży. Wzięło w nim udział 130 młodych ludzi, z naszej parafii – 25 osób. Z serca dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego spotkania, zwłaszcza Pani Elżbiecie, naszej katechetce, pani Annie Mazur, Panu Damianowi wraz ze scholą i młodzieży, która przygotowała kanapki i upiekła smaczne placki. Dziękuję też Pani Helenie za przygotowanie Sali.

 

Z okazji zakończenia Roku Wiary w piątek, 22 listopada, o godz. 18.30 w kościele w Masłowie odbędzie się czuwanie modlitewne ze śpiewem kanonów z Taizé.

 

Pragnę przypomnieć, że tegoroczne roraty planujemy przeżyć pod hasłem „u Boga droga – tyle masz, ile dasz”. Spróbujemy w nich pokazać, że Kościół od samego początku swego istnienia, naśladując Chrystusa, troszczył się o ubogich. Najlepszym tego przykładem są ci święci, którzy poświęcili swoje życie ubogim. Msze roratnie, na które bardzo serdecznie zapraszam, w tym roku będą o godz. 7.00. Msze wieczorne – jak zwykle o godz. 17.00.

 

Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy:

2 grudnia, poniedziałek [dzień 1]

Dąbrowa za Białą Górą strona północna
od państwa Cieplickich (nr 394) do państwa Zawadzkich (nr 356)

 

3 grudnia, wtorek [dzień 2]

Dąbrowa za Białą Górą strona południowa
od państwa Stańczak (nr 390) do państwa Janowskich (nr 363a)

 

4 grudnia, środa [dzień 3]

Dąbrowa za Białą Górą pozostałe domy

od państwa Siuda (nr 360) do państwa Szmalec (nr 352)

 

5 grudnia, czwartek [dzień 4]

ul. Witosa, numery nieparzyste i ul. Warszawska

od pani Wilk (nr 281) do państwa Borowiec (nr 301)

 

7 grudnia, sobota (od godz. 10.00) [dzień 5]

ul. Witosa, numery parzyste

od państwa Staniec (nr 44) do państwa Wołowiec (nr 2) i ul. Warszawska 303