Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

na Niedzielę Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2014 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 13 stycznia, 8.00 Msza św. za + Rozalię Zagnińską;

Wtorek, 14 stycznia, Msza za + Rozalię Zagnińską; 

Środa, 15 stycznia, Msze św.: 1) za + Rozalię Zagnińską, 2) O zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Natalii Bienias z okazji 19-tych urodzin  oraz o światło Ducha Świętego na czas zbliżających się egzaminów i matury;

Czwartek, 16 stycznia,   Msza św. za + Rozalię Zagnińską;

Piątek, 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego, opata, Msza św. za + Rozalię Zagnińską;

Sobota, 18 stycznia, Msza św. za + Rozalię Zagnińską;

 

Niedziela, 19 stycznia, II Niedziela zwykła, Msze w następujących intencjach:

8.00  za + Rozalię Zagnińską;

10.00 za ++ Wojciecha i Zofię Kunderów i Henryka Zacharskiego;

12.00 za ++ Mariannę (w 5. rocznicę śmierci) i Józefa Kozubków;

16.00 1) za + Władysława Zagnińskiego w 8. rocznicę śmierci, 2) za + Józefa Sobieraja – od uczestników pogrzebu;

 

Inne

 

Dzisiejszą niedzielą kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 

W uroczystość Trzech Króli dzieci naszej parafii ofiarowały nam przygotowane przez siebie i poświęcone kredę i kadzidło. Zebrane przy tej okazji ofiary przyniosły całkiem pokaźną sumę 471,- zł, która została przekazana na konto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. W tym roku suma ta zasili projekt pomocy tej organizacji dla kilkudziesięciu ośrodków pomocy, domów dla dzieci ulicy, przedszkoli i szkół, a także programy ochrony życia dla dzieci ubogich, odrzuconych, osieroconych i okaleczonych w Republice Konga i w Republice Demokratycznej Konga. Szefowa jednego z tamtejszych ośrodków, siostra zakonna, zapewnia, że „nie chodzi o zorganizowanie dzieciom pikniku ze słodkościami, przesłanie maskotek czy materiałów szkolnych, ale o ratowanie życia dzieci, które są niedożywione, chore, utraciły rodziny bądź też były wykorzystywane. Tu chodzi o ich życie na dziś i jutro”.  Z serca dziękujemy dzieciom naszej szkoły podstawowej, które pod kierunkiem Pani Katechetki włączyły się w tę akcję pomocy swoim rówieśnikom z Afryki Środkowej.

Przypominamy, że dziś ok. godz. 17.00, po Mszy św., w sali pod kościołem odbędzie się przedstawienie jasełek, które pod kierunkiem Pani Katechetki przygotowały dzieci z naszej szkoły. Zapraszamy na to urocze widowisko.

W sobotę, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tydzień ten poprzedza Dzień Dialogu Chrześcijańsko-Żydowskiego – 17 stycznia i 26 stycznia zamyka go Dzień Dialogu z Islamem. W dniach tych chciejmy pamiętać w modlitwie o palącej potrzebie dialogu z religiami niechrześcijańskimi we współczesnym świecie.

W niedzielę, 26 stycznia o godz. 17.00, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu starszej i młodszej scholi naszej parafii przygotowany pod kierunkiem Pana Damiana Kozła. Weźmie w nim udział również Pan Piotr Zawadzki, który wykona kilka recytacji tematycznie związanych z Bożym Narodzeniem.

„Potrzeba nam narodzić się na nowo” to temat rekolekcji ewangelizacyjnych, które odbędą się w Ośrodku Oazowym w Dębnie  k. Bodzentyna. Rekolekcje przeznaczone są dla dzieci i młodzieży i odbędą się w trzech seriach w dniach od 31 stycznia do 15 lutego. O szczegółach informuje plakat i ogłoszenie wywieszone w gablocie w przedsionku kościoła. Zachęcamy gorąco do zainteresowania się tą piękną inicjatywą.

Do końca stycznia Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 8.00.

Tygodniowy plan wizyty duszpasterskiej

Wizyta rozpoczyna się o godz. 12. 30, w sobotę o godz. 10.00.

 

13 stycznia, poniedziałek [dzień 21]

Dąbrowa Łąki

od państwa Radliców (nr 345) do państwa Jończyków (nr 325a)

 

14 stycznia, wtorek [dzień 22]

ul. Warszawska, strona zachodnia

od państwa Cedro (nr 421) do pani Brzyżkiewicz (nr 337)

 

15 stycznia, środa [dzień 23]

Dąbrowa Łąki

od pani Cedro (nr 324a) do państwa Siniarskich (nr 319)

 

16 stycznia, czwartek [dzień 24]

ul. Warszawska, strona zachodnia

od państwa Ziętarskich (nr 339) do państwa Machul (nr 305a)

 

17 stycznia, piątek [dzień 25]

ul. Warszawska, strona wschodnia

od państwa Dziwoniów (nr 250) do państwa Kumor (nr 308)

 

18 stycznia, sobota (od godz. 10.00) [dzień 26]

ul. Warszawska, strona zachodnia

od państwa Niwińskich (nr 265) do pani Stęplewskiej (nr 213)