1. Niedziela Wielkiego Postu

W prawym górnym rogu znajduje się szczegółowy plan działań duszpasterskich w czasie Wielkiego Postu. ↗

Ogłoszenia parafialne

na I Niedzielę Wielkiego Postu

9 marca 2014 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 10 marca, Msza św. za + Józefę Wojtynę  –  od rodziny Adamczyków i Szczepanków;

Wtorek, 11 marca, Msza św. za ++ Mariannę i Jana Nowaków i zmarłych z rodziny;

Środa, 12 marca, Msze św.: 1) za + Mieczysława Sobierajskiego i zmarłych z rodziny Sobierajskich, 2) za + Wandę Szyprowską;

Czwartek, 13 marca, Msze św.: 1) za ++ Katarzynę, Jana, Stanisławę, Jana i Mariannę, 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Natalii Borkowskiej z okazji 18-tych urodzin;

Piątek, 14 marca, Msza św. za + Józefę Wojtynę – od Józefa Wojtyny z rodziną z Masłowa;

Sobota, 15 marca, Msza św. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Anny Biskupskiej z okazji 18-tych urodzin;

 

Niedziela, 16 marca, II Niedziela Wielkiego Postu, jest ona poświęcona modlitwie za misjonarzy i za misje. Msze w następujących intencjach:

8.00  za ++ Edwarda, Władysławę, Stanisława i Stanisławę oraz Wacława;

10.00 za + Krystynę Kundera;

12.00 za ++ Karola Salwę i Bolesława Pakułę – od rodziny Misiarczyków;

16.00 za ++ Edwarda Leśniewskiego i Józefa Zemstę;

 

Inne

 

Dzisiaj po Mszach o 8.00, 10.00 i 12.00 zapraszam na katechezę multimedialną.

W przyszłą niedzielę, jak co roku w 2. Niedzielę Wielkiego Postu, odbędzie się tradycyjna ogólnopolska zbiórka pieniężna na potrzeby misyjne Kościoła.

Jak co roku „Caritas” przygotowała kartonowe puszki na jałmużnę postną. Drobne ofiary, jakie będziemy tam składać w naszych domach przez cały Wielki Post, mają nam przypominać o jałmużnie, która „zakrywa wiele grzechów” (1 P 4,8), o potrzebujących, o tym, że są ludzie biedniejsi od nas. Pomogą nam także pamiętać, że wszyscy wezwani jesteśmy przez Pana Jezusa do podejmowania uczynków pokutnych. Puszki te przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (2. Niedzieli Wielkiej Nocy) i złożymy je podczas Mszy św. o godz. 10.00 w procesji z darami. Puszki te nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci! Można je otrzymać w zakrystii. Poza tym wszyscy możemy wyrażać ducha pokutnego składając drobne ofiary do skarbony z napisem „Jałmużna postna”, która znajduje się w przedsionku kościoła.

„Caritas diecezjalna” proponuje, by wierni  wykorzystali możliwości przekazania 1% od podatku na cele statutowe tej kościelnej instytucji charytatywnej. Informują o tym ulotki wyłożone w przedsionku kościoła. Zachęcam do wykorzystania tej formy pomocy biednym i innym potrzebującym.

Członkinie żywego różańca zapraszam na spotkanie modlitewno–formacyjne w środę, 12 marca o godz.  17.40 (po Mszy św.)

Ministrantów zapraszam na spotkanie formacyjne 13 marca (czwartek) o godz.  godz. 16.15.

Bardzo proszę o zabranie z przedsionka kościoła „Planu ćwiczeń wielkopostnych” na bieżący Wielki Post. Przy okazji warto postawić sobie pytanie swoje wielkopostne postanowienia.