4. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na IV Niedzielę Wielkiego Postu,

30 marca 2014 r.

  

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 31 marca, Msze św.: 1) za ++ Mariannę (w 10. rocznicę śmierci), Franciszka, Jerzego i Władysława, 2) do Opatrzności Bożej i Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych o zdrowie, siły i potrzebne łaski do dźwigania krzyża ciężkiej choroby;

Wtorek, 1 kwietnia, Msza św. za ++ Jana, Agnieszkę Cedro i Mariannę Tutaj;

Środa, 2 kwietnia, Msza św. za + Stefanię Cedro – od sąsiadów; o godz. 19.00 wielkopostne modlitewne spotkanie młodzieży;

Czwartek, 3 kwietnia, Msza św. za + Stefanię Cedro – od rodzin Kopaczów i Cedrów;

Piątek, 4 kwietnia, pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi przed Mszą św., Droga krzyżowa o godz. 17.30, potem Msza św. za + Stefanię Cedro;

Sobota, 5 kwietnia, godz. 14.00 – chrzest Marii Magdaleny Cedro; Msza św. za + Władysława Konderę;

 

Niedziela, 6 kwietnia, V Niedziela Wielkiego Postu, Msze w następujących intencjach:

8.00  za ++ Marcina Stefańczyka, Zbigniewa Wilczyńskiego oraz ++ z rodzin Kozubków i Adachów;

10.00 za + Henryka Zacharskiego (w 3. rocznicę śmierci);

12.00 za ++ Zdzisława, Mariannę i Jana Cedro, rodziców Antoninę i Józefa Świerczów;

16.00 za + Adama Cedro;

 

Inne

Przypominam, że od jutrzejszego poniedziałku, 31 marca, aż do końca września Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w naszym kościele o godz. 18.00. Gorąco zapraszam w piątki na nabożeństwo Drogi krzyżowej (w czasie letnim przed Mszą św.) o godz. 17.30, a w niedziele na Gorzkie żale o godz. 15.30.

W piątek, 4 kwietnia, o godz. 17.30 z przykościelnego parkingu nastąpi wyjazd na Drogę krzyżową na Święty Krzyż. Do udziału w tej pielgrzymce zapraszam także tych, którzy dysponują swoimi samochodami. Początek Drogi krzyżowej ok. godz. 18.00 przy „Pomniku Katyńskim Trzech Krzyży” w Hucie Szklanej.

W najbliższą niedzielę, 6 kwietnia, rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Ich temat brzmi: „Wokół chrześcijańskiej nadziei”. Program tych ćwiczeń duchownych  został przedstawiony w udostępnionym na początku Wielkiego Postu „Planie ćwiczeń wielkopostnych”, który jest jeszcze dostępny w przedsionku kościoła.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Grzegorz Żmudzki, l. 29, kawaler z naszej parafii i Dagmara Szczepanek, l. 25, panna z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

Wielkopostne rekolekcje dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w dniach 3 – 5 kwietnia br. (czwartek, piątek, sobota) o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny na Szydłówku w dolnym kościele.

Działa już sekcja tenisa stołowego dla początkujących. Na razie ćwiczy w niej 10-cioro zapaleńców. Zajęcia odbywają się przez 2 godziny w środy po Mszy wieczornej, od godz. 18.30. Jeśli będą chętni do gry spośród osób dorosłych proszę o jakiś sygnał w tej sprawie.

Nadal trwają dwie akcje o charakterze społecznym: pozyskiwania środków finansowych na dokończenie budowanego przez „Caritas” w Kielcach hospicjum – można ją wesprzeć odpisem podatkowym, i druga – gromadzenia funduszy na budowę pomnika bł. Jana Pawła II przy kościele w Masłowie, o której przypomina plakat w przedsionku kościoła.

Zakończyliśmy renowację 10 drzwi wewnątrz kościoła, które były w użytku od 1988 r. Prace te wpłynęły na estetykę stolarki i powinny zabezpieczyć drzwi na wiele lat używania. Zostały też wykonane dwie ławki i ustawione w miejsce ławek dla dzieci.