5. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na V Niedzielę Wielkiego Postu,

6 kwietnia 2014 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 7 kwietnia, Drugi dzień parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Msze św. wg następującego porządku:

9.00 za ++ Kazimierza, Stefanię i Piotra Osełków; podczas Mszy nauka ogólna;

10.30 O nawrócenie i przemianę życia; podczas Mszy nauka dla dzieci;

17.00 1) za ++ Władysława i Mariannę Sowów oraz Krystynę Adach, 2) za + Jana Kumór; podczas Mszy nauka ogólna;

19.00 za ++ Józefa Bogusza i zmarłych z rodziny; podczas Mszy nauka nie tylko dla młodzieży;

Wtorek, 8 kwietnia, Trzeci dzień parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

9.00 za + Mariana Stęplewskiego i zmarłych z rodziny, za + Sebastiana Boronia i zmarłych z rodzin Rubaków i Rowińskich; podczas Mszy św. nauka ogólna;

10.30 O Boże błogosławieństwo i siły dla Roberta; podczas Mszy nauka dla dzieci;

17.00 za ++ Stanisława i Lucynę Starzów, Stefanię Będkowską, Stefana Kunderę, Marka i Witolda Wilczyńskich; podczas Mszy nauka ogólna;

19.00 za ++ Helenę, Juliana, Jadwigę i Tadeusza; podczas Mszy nauka nie tylko dla młodzieży;

Środa, 9 kwietnia, Dzień wielkopostnej spowiedzi kończącej rekolekcje. Dzień bez nauk rekolekcyjnych z udzielaniem Komunii św. co kilkanaście minut. Spowiedź od godz. 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 19.30. Dzieci przychodzą do spowiedzi 10.30; po spowiedzi projekcja filmu o 14-letniej bł. Chiarze Luce Badano. Ten sam film o godz. 18.30.

Msza św. o godz. 18.00 za ++ Kazimierza, Mariana Radków oraz zmarłych z rodziny Kunderów;

Czwartek, 10 kwietnia, Msza św. za ++ Stanisława Wojtynę (w 1. rocznicę śmierci) oraz Władysławę, Piotra i Janinę Wojtynów;

Piątek, 11 kwietnia, Msza św. za ++ Piotra Olesińskiego i zmarłych z rodzin Olesińskich i Jańców po Drodze krzyżowej;

Sobota, 12 kwietnia, Msza św. za ++ Jana i Franciszkę Cedrów oraz Pawła, Zofię, Wacława i Teklę Postulaków;

 

Niedziela, 13 kwietnia, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, Msze w następujących intencjach:

8.00 Na podziękowanie za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę Matki Boskiej dla Danuty i Stanisława Dolezińskich z okazji 40. rocznicy ślubu.

10.00 za ++ Mariannę (w 1. rocznicę śmierci) i Wincentego Tutajów;

12.00 za ++Jana, Józefę, Stanisława, Jana i zmarłych z rodziny Cedrów; uroczyste poświęcenie palm;

16.00 za ++ Zofię i Władysława Obarów;

 

Inne

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne pod hasłem „Wokół chrześcijańskiej nadziei”, które prowadzi ks. dr Jan Nowak.

W ubiegły piątek odbyła się pokutna pielgrzymka naszej parafii do Sanktuarium Świętego Krzyża połączona z Droga krzyżową. Wzięło w niej udział ok. 100 osób. Bardzo serdecznie dziękuję pielgrzymom za udział w niej i za stworzenie pięknej modlitewnej atmosfery.

W najbliższy piątek, 11 kwietnia, Drogę krzyżową rozpoczniemy o godz. 16.30 przy posesji Państwa Jamrozików przy ul. Warszawskiej nr 413. Bezpośrednio po Drodze krzyżowej Msza św. w kościele. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w tym nabożeństwie. W przypadku bardzo brzydkiej pogody nabożeństwo odbędzie się w kościele o godz. 17.00.

W Wielki Poniedziałek, 14 kwietnia, odbędzie się Parafialny Dzień Chorych. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Tydzień temu na Świętym Krzyżu zakończył się I Regionalny Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej, w którym wzięła udział nasza schola parafialna pracująca pod kierunkiem Pana Damiana Kozła. W przeglądzie uczestniczyła 20 zespołów i indywidualnych miłośników pieśni pasyjnej. Schola nasza zdobyła na tym przeglądzie pierwsze miejsce. Cieszymy się z sukcesu i z serca gratulujemy naszemu zespołowi, zachęcając do dalszej pracy.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Grzegorz Żmudzki, l. 29, kawaler z naszej parafii i Dagmara Szczepanek, l. 25, panna z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Kielcach. Zapowiedź druga.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Kielcach przy ul. Warszawskiej 96 ogłasza zapisy na rok szkolny 2014/2015. Zainteresowanych tą sprawa odsyłam do zapoznania się z treścią plakatu wywieszonego w przedsionku kościoła.

Kościół w Polsce przygotowuje się do trzech doniosłych wydarzeń: kanonizacji bł. Jana Pawła II, 1050 rocznicy Chrztu Polski w 2016 r. i do XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016. Jednym z narzędzi duszpasterskich podczas tych obchodów będą „paschały rodzinne” – świece przypominające paschał, które pomyślane są jako światło symbolizujące w naszych domach samego Chrystusa. Te „rodzinne paschały” mają nawiązywać do „Iskry Bożego Miłosierdzia”, która została zapalona w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie i zostanie przekazana młodzieży naszej diecezji w Niedzielę Palmową w kieleckiej katedrze. Paschały rodzinne posłużą także do uroczystego obchodu kanonizacji Jana Pawła II w naszych domach. O szczegółach tych obchodów będziemy informować w miarę postępu przygotowań do nich. Paschały rodzinne są do nabycia w zakrystii a całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby organizacji XXXI Światowych Dni Młodzieży.