3. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na III Niedzielę Wielkanocną,

4 maja 2014 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 5 maja, Msza za ++ Helenę i Stanisława;

Wtorek, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, Msza za + Czesławę Cedro – od uczestników pogrzebu;

Środa, 7 maja, uroczystość NMP Matki Łaski Bożej, głównej Patronki miasta, Msza za ++ Stanisława Ziętarskiego, Stanisława Wojtynę i Stanisława Wojtynę; 19.00 – modlitewne spotkanie młodzieży;

Czwartek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji Kieleckiej, Msze św.: 1) za ++ Stanisławę i Edwarda Leśniewskich oraz Stanisława Langnera, 2) za + Józefa Magielskiego w 1. Rocznicę śmierci;

Piątek, 9 maja, Msza za ++ Stefanię i Władysława Lutrów;

Sobota, 10 maja:

14.30 chrzest Tomasza Piotra Cedro;

16.30 Msza ślubna Izabeli Staniec i Konrada Kwietnia. Nabożeństwo majowe o 17.30 Msza za + Henryka Adacha – od dzieci;

 

Niedziela, 11 maja, IV Niedziela Wielkanocna, Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Matyldę Wodecką i Józefa Pyszkę;

10.00  O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Haliny z okazji 50-tych urodzin;

12.00 za + Roberta Libochę w 10. rocznice śmierci;

16.00 za + Adama Cedro;

 

Inne

Parafialny Dzień Chorych w poniedziałek, 5 maja. Początek o godz. 8.30 od Dąbrowy – Kolonii. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Gorąco zapraszamy – także bierzmowaną niedawno młodzież – na nabożeństwa majowe. Są one odprawiane przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 15.30.

Miesięczne spotkanie młodzieży w najbliższą środę, 7 maja, o godz. 19.00.

Podczas całego Wielkiego Postu dzieci zbierały do skarbonek ofiary na „Jałmużnę Postną”. Na 25 rozdanych skarbonek wróciło w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jako dziecięcy dar ołtarza 16 skarbonek, do których  dzieci złożyły 600 zł i 11 groszy. Ofiary te zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu chorych dzieci i dorosłych. „Bóg zapłać” dzieciom za włączenie się w tę akcję.

W najbliższą niedzielę, 11 maja, harcerze z Masłowa pragną przeprowadzić przed naszym kościołem zbiórkę ofiar na budowę pomnika św. Jana Pawła II, który zostanie postawiony przed kościołem masłowskim dla upamiętnienia papieskiej wizyty przed 23 laty. Podobne kwesty odbywają się za zgodą proboszczów w naszym masłowskim dekanacie.

Z okazji 35. rocznicy śmierci Jana Pieniążka, zasłużonego dla regionu muzyka, w Masłowie organizuje się spotkania poświęcone jego twórczości. Informuje o tym plakat zamieszczony na tablicy naszych ogłoszeń.

W dzień naszego odpustu parafialnego, w poniedziałek 9 czerwca, planujemy zorganizować wieczorem festyn parafialny, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Chętnych do włączenia się w przygotowania do festynu proszę po Mszach św. do zakrystii.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć następujące pary:

  • Agnieszka Danuta Kumor, l. 25, panna z naszej parafii i Marcin Hubert Czwartosz, l. 25, kawaler z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Zapowiedź druga.
  • Bartosz Małecki, l. lat 34, kawaler z naszej parafii i Anna Wójcik, l. 31, panna z parafii p.w. św. Michała Archanioła z Łagowa. Zapowiedź druga.
  • Agnieszka Maria Zegadło, l.21, panna z naszej parafii i Damian Łukasz Misztal, l. 22, kawaler z parafii p.w. św. Krzyża w Kielcach. Zapowiedź druga.
  • Monika Krystyna Wojcieszko, l. 28, panna z naszej parafii i Bartłomiej Mariusz Klimczak, l. 32, kawaler z parafii w Łopusznie. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich nupturientów powinien zawiadomić  o tym kancelarię parafialną.