5. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na V Niedzielę Wielkanocną,

18 maja 2014 r.

 

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 19 maja, Msze św.: 1) O Boże błogosławieństwo dla Księdza Proboszcza z okazji urodzin, 2) + Jerzego Ślewę – od rodziny;

Wtorek, 20 maja, Msze św.: 1) za + Stanisława Zagnińskiego w 10. rocznicę śmierci, 2) za + Genowefę Grabka – od zakładu pogrzebowego „Kalia”;

Środa, 21 maja, Msze św.: 1) za + Czesławę Cedro – od siostry Stefanii, 2) za + Henryka Adacha  – od rodzin Sowów i Kumorów;

Czwartek, 22 maja,  Msza św. za ++ Annę, Jadwigę, Franciszka, Kazimierza, Helenę i Andrzeja;

Piątek, 23 maja,  Msza św. za ++ Szczepana i Stefanię Seminowiczów oraz Mariannę i Michała Kunderów;

Sobota, 24 maja, wspomnienie NMP, Wspomożycieli Wiernych, Msza św. za + Czesławę Cedro – od wnuków;

 

Niedziela, 25 maja, VI Niedziela Wielkanocna,  Niedziela Adoracji  Najświętszego Sakramentu, Msze w następujących intencjach:

8.00 za Parafian;

10.00  O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Danuty i Stanisława z okazji 35. rocznicy ślubu;

12.00 za ++ Wincentego, Stanisława, Stanisławę i Anielę Januchtów;

16.00 za ++ Łukasza (w 20. rocznicę śmierci) i Piotra Kumorów;

 

Inne

Gorąco zapraszamy – także młodzież – na nabożeństwa majowe. Są one odprawiane przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 15.30.

W dzień naszego odpustu parafialnego, w poniedziałek 9 czerwca, planujemy zorganizować wieczorem festyn parafialny, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Chętnych do włączenia się w przygotowania do festynu proszę po Mszach św. do zakrystii.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki ogłasza zapisy na rok szkolny 2014/2015. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu informującego o szczegółach, który jest wywieszony w przedsionku kościoła.

W Konkursie Biblijnym Diecezji Kieleckiej nasi młodzi parafianie zajęli bardzo dobre miejsca. Alina Staszewska – pierwsze miejsce wśród klas gimnazjalnych, Małgorzata Staszewska miejsce czwarte i Wojciech Machowski miejsce siódme na poziomie uczniów szkół podstawowych. W konkursie brało udział ok. 700 uczniów.

Kwesta na budowę pomnika św. Jana Pawła II, który ma zostać ustawiony przy kościele w Masłowie, przeprowadzona przez harcerzy w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 1.343,68 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary.

Sakramentalny związek planują zawrzeć następujące pary:

Wojciech Paweł Gubała, kawaler z naszej parafii i Aneta Justyna Zwierzchowska, panna z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach. Zapowiedź druga.

Małgorzata Deka, panna z naszej parafii i Karol Jarząbek, kawaler z parafii katedralnej. Zapowiedź pierwsza.

Katarzyna Maria Papros, panna z naszej parafii i Piotr Edward Kwiatkowski, kawaler z parafii NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich powinien powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.