6. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na VI Niedzielę Wielkanocną,

25 maja 2014 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, Msze św.: 1) O powołania kapłańskie, 2) za + Kazimierza Kunderę – od sąsiadów;

Wtorek, 27 maja, Msza św. za + Czesławę Cedro – od Koła Różańcowego Heleny Mróz;

Środa, 28 maja, Msza św. za + Krystynę Łakomiec – od uczestników pogrzebu;

Czwartek, 29 maja,  wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, Msze św.: 1) za + Krystynę Łakomiec – od zakładu pogrzebowego „Kalia”, 2) za + Kazimierza Kunderę – od żony;

Piątek, 30 maja,  Msze św.: 1) za + Krystynę Łakomiec, 2) za + Kazimierza Kunderę – od zakładu pogrzebowego „Kalia”; o godz. 19.00 „Spotkanie z Emmanuelem” – modlitewne czuwanie młodych przygotowujące do XXXI ŚDM w Krakowie w 2016 r.

Sobota, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP, o godz. 16.00 Msza św. ślubna Pauliny Orzechowskiej i Adriana Strójwąsa; o 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. za Parafian;

 

Niedziela, 1 czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Franciszka, Józefę, Jana, Stanisława i Zofię;

10.00 za ++ Józefa, Stanisławę, Stefana, Stefana i Wiktorię Pisarczyk oraz Janinę Biernat;

12.00 Dziękczynna za 55 lat posługi kapłańskiej ks. kan. Wiktora Zaparta  – pierwszego duszpasterza w Dąbrowie;

16.00 O zdrowie i pomyślny przebieg operacji;

 

Inne

Gorąco zapraszamy – także młodzież – na ostatni tydzień nabożeństw majowych. Są one odprawiane przed Mszą św. – w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 15.30.

W najbliższą niedzielę, 1 czerwca, przypada VII z kolei Święto Dziękczynienia. W tym roku jego hasłem jest: „Dziękujemy za św. Jana Pawła II”. Przypomnijmy, że święto to nawiązuje do odzyskania niepodległości po upadku komunizmu w naszej Ojczyźnie oraz do wypełnienia przyrzeczenia, złożonego przez posłów Sejmu Czteroletniego w maju 1791, by zbudować świątynię Bożej Opatrzności jako wotum narodu za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Kamień węgielny pod tę budowlę poświęcił Jan Paweł II. Z tej racji przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na budowę świątyni Bożej Opatrzności – wotum Narodu Polskiego za odzyskanie niepodległości.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 wspólnie z ks. kan. Wiktorem Zapartem, pierwszym duszpasterzem naszej parafii, będziemy dziękować za 55 lat Jego kapłańskiej posługi.

Na środę, 4 czerwca, planujemy Parafialny Dzień Chorych. Chorych można już zgłaszać w zakrystii.

Pragnę przypomnieć, że na sobotę 7 czerwca, wzorem lat ubiegłych, planujemy pieszą pielgrzymkę do Masłowa celem uczczenia 23. rocznicy pobytu w tym miejscu św. Jana Pawła II. W związku z tą pielgrzymką nie odbędzie się spotkanie młodzieży w pierwszą środę miesiąca, natomiast młodych zapraszamy do udziału w pieszej sobotniej pielgrzymce właśnie 7 czerwca.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki ogłasza zapisy na rok szkolny 2014/2015. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu informującego o szczegółach, który jest wywieszony w przedsionku kościoła.

Sakramentalny związek planują zawrzeć następujące pary:

Małgorzata Deka, panna z naszej parafii i Karol Jarząbek, kawaler z parafii katedralnej. Zapowiedź druga.

Katarzyna Maria Papros, panna z naszej parafii i Piotr Edward Kwiatkowski, kawaler z parafii NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich powinien powiadomić o tym tutejszą kancelarię parafialną.

Od 30 maja do kin w Polsce wchodzi film „Gdy budzą się demony”. W Kielcach wyświetlany będzie w kinie „Moskwa”. Film posiada charakter ewangelizacyjny i opowiada o św. Josemarii Escriva, który staje w obliczu wojny domowej w Hiszpanii. Zostają w filmie przedstawione istotne kwestie ludzkiego życia, takie jak miłość, przyjaźń i przebaczenie.