Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,

1 czerwca 2014 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 2 czerwca, Msze św.: 1) za ++ Katarzynę, Wincentego, zmarłych z rodziny Kselów oraz ++ Mieczysława, Zofię i Józefa Kozubek , 2) za + Cecylię i Adama Lubienieckich;

Wtorek, 3 czerwca, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, Msze św.: 1) za + Czesławę Cedro – od znajomych, 2) za Kazimierza Kundrę – od rodziny Nogalskich z Masłowa;

Środa, 4 czerwca, Msze św.: 1) za + Czesławę Cedro – od siostrzenicy Grażyny z rodziną, 2) za + Kazimierza Kunderę – od rodziny Chmielewskich;

Czwartek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, Msze św.: 1) za + Czesławę Cedro – od rodziny Domagałów, 2) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Szymona z okazji 18-tych urodzin;

Piątek, 6 czerwca, Msza św. za + Krystynę i Edwarda Łakomców

Sobota, 7 czerwca, o godz. 16.00 Msza św. ślubna Anny Dymińskiej i Dawida Chałońskiego; nie ma Mszy o godz. 18.00.

Niedziela, 8 czerwca, Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Marię i Izydora Radliców oraz Franciszka;

10.00 za ++ Anielę Machul i Kazimierza i Mariana Lisów;

12.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Aleksandry i Łukasza w 1. rocznicę ślubu – od ciotki Bandrowskiej;

16.00 za + Adama Cedro;

Poniedziałek, 9 czerwca, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, odpust parafialny. Kazania odpustowe wygłosi ks. kan. Wiktor Zapart. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Jana Żelaznego i Jana Wojnarowskiego;

10.00 za + Krystynę Łakomiec – od sióstr Stefanii i Cecylii;

16.30 1) O Boże błogosławieństwo dla Parafian i zaproszonych Gości, 2) za ++ Mariannę i Stanisława Pabisów oraz Piotra Borkowskiego; po Mszy św. procesja teoforyczna, a następnie festyn parafialny do godz. 20.30.

Inne

W dzisiejszą niedzielę przypada VII z kolei Święto Dziękczynienia. Z tej racji przed kościołami odbywa się w całej Polsce zbiórka pieniężna na budowę świątyni Bożej Opatrzności – wotum Narodu Polskiego za odzyskanie niepodległości.

Na przyszłą niedzielę Ksiądz Biskup Ordynariusz zarządził zbiórkę do puszek na pomoc dla ofiar kataklizmu, który dokonał zniszczeń w Serbii, Bośni i Hercegowinie.

W najbliższą środę, 4 czerwca, odbędzie się Parafialny Dzień Chorych. Chorych można zgłaszać w zakrystii. Początek odwiedzin o godz. 8.30 od Dąbrowy Kolonii.

W sobotę 7 czerwca, wzorem lat ubiegłych, odbędzie się piesza pielgrzymka do Masłowa celem uczczenia 23. rocznicy pobytu w tym miejscu św. Jana Pawła II. W związku z tą pielgrzymką nie odbędzie się spotkanie młodzieży w pierwszą środę miesiąca, natomiast młodych zapraszamy do udziału w pieszej sobotniej pielgrzymce właśnie 7 czerwca. Wyjście, po modlitwie w kościele, o godz. 10.00. Msza św. w kościele w Masłowie o godz. 12.00. Kto nie może wziąć udziału w pieszej pielgrzymce niech dojedzie na Mszę do Masłowa.

W poniedziałek, 9 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – nasz odpust parafialny, na który już dziś serdecznie zapraszamy Parafian. Sumę odpustową o godz. 16.30 odprawi ks. prał. Stefan Borowiec. Kazania wygłosi ks. kan. Wiktor Zapart, pierwszy duszpasterz w Dąbrowie. Po sumie i procesji teoforycznej bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w festynie parafialnym, którego celem jest wspólne przeżycie radości ze święta Maryi – Matki Kościoła. W programie festynu m.in. występy Zespołu Koła Gospodyń Wiejskich „Dąbrowianki”, naszej parafialnej scholi, konkursy i zawody zręcznościowe, pokaz pierwszej pomocy medycznej, pokaz sprawności Straży Pożarnej, „stolik niespodzianek” – losy szczęścia, stoliki z napojami, plackami, zalewają, chlebem ze smalcem, tańce i wiele innych. Swoją obecność zapowiedziały „Wodociągi Kieleckie” i „Sanepid”. Symboliczne ofiary złożone za posiłki, napoje i udział w niektórych zabawach w całości przeznaczone zostaną na realizację programów duszpasterskich i gospodarczych naszej parafii.