Zesłanie Ducha Świętego

Przepraszamy za ostatnie niedogodności związane z nieumieszczonymi bądź bardzo późno umieszczonymi ogłoszeniami. W najbliższym czasie mogą też na stronie zajść drobne zmiany.

Zdjęcia będą dostępne rankiem 10 VI w galerii w opcji „Festyn parafialny – 2014” (wystarczy wskazać kursorem sekcję „Galeria”, a następnie kliknąć na wspomnianą opcję).

Administracja

Ogłoszenia parafialne

na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,

8 czerwca 2014 r. 

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 9 czerwca, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, odpust parafialny. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Jana Żelaznego i Jana Wojnarowskiego;

10.00 za + Krystynę Łakomiec – od sióstr Stefanii i Cecylii;

16.30 1) O Boże błogosławieństwo dla Parafian i zaproszonych Gości, 2) za ++ Mariannę i Stanisława Pabisów oraz Piotra Borkowskiego; po Mszy św. procesja teoforyczna, a następnie festyn parafialny do godz. 20.30.

 

Wtorek, 10 czerwca, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa, Msze św.: 1) za + Krystynę Łakomiec – od sąsiadów, 2) za + Kazimierza Kunderę – od rodziny Nogalskich z Masłowa;

Środa, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,Msze św.: 1) za + Krystynę Łakomiec – od rodzin Januchtów i Bakalarzów, 2) za + Kazimierza Kunderę – od uczestników pogrzebu;

Czwartek, 12 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Msze św.: 1) za + Genowefę Grabkę – od Koła różańcowego Marianny Biskupskiej, 2) za + Kazimierza Kunderę – od dzieci;

Piątek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, Msze św.: 1) za + Czesławę Cedro – od rodzin Milcarzów, Korusów, Skowronów, Kozerów, Saletrów i Wawrzeńczyków z Zagnańska; 2) za + Kazimierza Kunderę – od rodzin Kupisów i Dankowskich;

Sobota, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, Msze św.: 1) za + Piotra Borkowskiego i ++ z rodzin Synaków i Nowakowskich; 2) za + Antoninę Kozubek (4. rocznica śmierci) i ++ Grażynę, Jana, Janusza i Józefa;

 

Niedziela, 15 czerwca, Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++Franciszka, Anielę i Jana Molendowskich;

10.00 za ++ Antoninę i Wojciecha Pedryczów;

12.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Marty i Grzegorza w 2. rocznicę ślubu;

16.00 za + Mariana Borka (7. rocznica śmierci);

Inne

W ubiegłą niedzielę, podczas zbiórki pieniężnej na budowę świątyni Bożej Opatrzności – wotum Narodu Polskiego za odzyskanie niepodległości, zebraliśmy kwotę 630,- zł, które przekazaliśmy na wskazane konto.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar kataklizmu, który dokonał zniszczeń w Serbii, Bośni i Hercegowinie.

We wczorajszej pielgrzymce do Masłowa wzięły udział 23 osoby. Bardzo serdecznie im za ten udział dziękuję.

Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – nasz odpust parafialny. Bardzo serdecznie zapraszam Parafian do wzięcia udziału zarówno we Mszach św., zwłaszcza w Sumie odpustowej o godz. 16.30. Po sumie procesja teoforyczna wokół kościoła, na która zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Po uroczystości liturgicznej zapraszamy na festyn parafialny, którego celem jest wspólne przeżycie radości ze święta Maryi – Matki Kościoła.

Już za półtora tygodnia uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Pomyślmy zawczasu o przygotowaniu ołtarzy na te uroczystość.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć następujące pary:

Michał Marcin Krók, nasz parafianin i Iwona Urszula Paniczek, panna z parafii w Masłowie. Zapowiedź pierwsza.

Monika Anna Dolezińska, panna z naszej parafii i Artur Zdzisław Włodarczyk, kawaler z parafii Matki Boskiej Matki Kościoła w Nagorzycach. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich nupturientów powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.