22. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXII niedzielę zwykłą,

31 sierpnia 2014 r.

 

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Msze św.:

9.00 O Boże błogosławieństwo dla dzieci i nauczycieli w nowym roku szkolnym;

18.00 1) za + Józefa Staszewskiego – od rodziny Porzucek, 2) za ++ Andrzeja (29. rocznica śmierci), Marię i Piotra Kucharskich;

Wtorek, 2 września,Msze św.: 1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla ks. prał. Stefana Borowca z okazji imienin, 2) za + Stefanię Cedro o dar życia wiecznego oraz za Stefana o zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji imienin;

Środa, 3 września,wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Msza św.: za + Józefa Staszewskiego – od sąsiadów;

Czwartek, 4 września, Msze św.: 1) za + Kazimierza Kunderę – od brata Henryka z rodziną, 2) za ++ Marię i Ignacego Poniewierskich;

Piątek, 5 września, pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od 17.30,  Msza św. – O Boże błogosławieństwo dla Oliwii w 2. rocznicę urodzin;

Sobota, 6 września, Msze św.: o godz. 16.00 Msza ślubna Moniki Dolezińskiej i Artura Włodarczyka; o 18.00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i dalszy wzrost miłości małżeńskiej Ewy i Tomasza Kunderów z okazji 10. rocznicy ślubu oraz za ich rodzinę;

 

Niedziela, 7 września, XXIII niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Czesławę Cedro – od zięciów;

10.00 za + Eugeniusza Kunderę (11. rocznica śmierci);

12.00 za + Eugeniusza Iwana;

16.00 za ++ Lucję Chanc, Stanisławę i Stanisława Champlów;

 

Inne

W poniedziałek, 1 września, od godz. 8.15 spowiedź dzieci z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

W środę, 3 września, rozpoczynamy nasze comiesięczne spotkania młodych w pierwsze środy miesiąca. Zapraszam młodych po Mszy wieczornej na godz. 18.45.

W piątek, 5 września, Parafialny Dzień Chorych. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii po Mszach świętych. Początek odwiedzin chorych o godz. 8.30, od Kolonii.

W sobotę, 13 września, planujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Chętnych proszę o zgłoszenia w zakrystii.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Izabela Kamińska, panna z naszej parafii i Marcin Kumor, kawaler z naszej parafii. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich narzeczonych powinien powiadomić kancelarię parafialną.

Z powodu awarii i zużycia trzeba było wymienić mikrofony w prezbiterium. Koszt tego nieprzewidzianego wydatku to 1.800,- zł. Naprawa ta przyniosła poprawę jakości nagłośnienia w naszym kościele, która i tak była niezła.

Rozpoczęliśmy prace związane z uporządkowaniem odwodnienia przy budynku sali katechetycznej i toalet. Woda ściekająca z dachu spowodowała pęknięcie i zawilgocenie jednej ze ścian. Mamy nadzieję, że zostaną one zakończone w ciągu kilku dni i przyniosą pożądany skutek.