32. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXXII niedzielę zwykłą – Święto Rocznicy

Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

 VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym,

9 listopada 2014 r.

 

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; Msze św.: 1) za ++ Andrzeja, Helenę, Franciszkę, Franciszka, Jana, Marię i Jana; 2) za ++ Helenę i Władysława Kumór, Helenę i Mariana Kopaczów oraz Henryka Cedro;

Wtorek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, Msze św.: 1) za ++ Jana, Jakuba i Wiktorię; 2) za ++ Mariana i Witolda Stęplewskich oraz Mariannę i Mariannę Januchta; podczas Mszy poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych;

Środa, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; Msza św. za ++ Zofię (w 15. rocznicę śmierci), Józefa i Mieczysława Kozubków oraz Katarzynę, Wincentego i Jana Kselów;

Czwartek, 13 listopada, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; Msze św.: 1) za ++ Marka Meresińskiego (w 5. rocznicę śmierci) oraz Jana i Franciszkę Cedrów; 2) za ++ Mariannę, Jana i Stanisława Kunderów oraz Mariannę, Andrzeja i Piotra Kucharskich;

Piątek, 14 listopada, Msza św. za ++ z rodzin Siudów i Korusów;

Sobota, 15 listopada, godz. 14.00 chrzest Nadii Hanny Białek; Msza św. za ++ z tegorocznych wypominek;

 

Niedziela, 16 listopada, 33. Niedziela zwykła; Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++ Edwarda, Stanisława, Władysławę, Stanisławę i Wacława;

10.00 O Boże błogosławieństwo zdrowie i potrzebne łaski dla Stanisławy z okazji urodzin – od dzieci;

12.00 za + Stanisława Skąpskiego w 20. rocznicę śmierci;

16.00 za ++ Stanisławę i Edwarda Leśniewskich;

 

Inne

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W modlitwach chciejmy pamiętać o naszej Ojczyźnie, dziękujmy za odzyskanie niepodległości i prośmy o pomyślność i zgodę w Narodzie.

We wtorek, 11 listopada, po Mszy św. zapraszam na spotkanie formacyjne członkinie Parafialnego Zespołu Caritas do sali katechetycznej.

W piątek, 14 listopada, spotkanie formacyjne ministrantów o godz. 16.00.

W sobotę, 15 listopada, zapraszam młodych na „Wieczór z Emmanuelem” – spotkanie dekanalne młodzieży w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Nasze spotkanie odbędzie się w Leszczynach. O 18.15 wyruszamy z przykościelnego parkingu.

Zachęcam gorąco do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej w intencjach naszych zmarłych. W miesiącu listopadzie codziennie odmawiamy za zmarłych dziesiątek różańca św. oraz w soboty odprawiamy Mszę św.

Przygotowujemy nasze serca na zbliżający się Adwent. Msze roratnie będą odprawiana w naszym kościele o godz. 6.45. Ich tematem będzie życie i dzieło św. Teresy z Ávila, żyjącej w XVI w. Wybór takiego tematu na Adwent ma związek z rozpoczynającym się w święto Ofiarowania NMP, 21 listopada, Rokiem Życia Konsekrowanego oraz z rokiem jubileuszowym 500. rocznicy urodzin św. Teresy Wielkiej.

W Adwencie też, od 1 grudnia, planuję rozpoczęcie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Jej program zostanie ogłoszony na naszej stronie internetowej około połowy listopada.