1. Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne

na I Niedzielę Adwentu

30 listopada 2014 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 1 grudnia, Msza św. roratnia za ++ Helenę i Władysława Kumorów;

Wtorek, 2 grudnia, Msza św. roratnia za ++ Stanisława i Zofię Paprosów;

Środa, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, Msza św. roratnia za ++ Jana Ksela oraz Władysława i Władysławę Kaczmarczyków;

Czwartek, 4 grudnia, Msza św. roratnia za ++ Krystynę i Roberta Libochów;

Piątek, 5 grudnia, pierwszy piątek miesiąca, Msza św. roratnia  za + Genowefę Magielską – od rodziny Magielskich z ul. Północnej; okazja do spowiedzi przed Mszą od godz. 6.15;

Sobota, 6 grudnia, Msza św. roratnia  za ++ Stefana Cedro (w 4. rocznicę śmierci) oraz z rodzin Cedrów i Kowalskich; o godz. 14.00 chrzest Mikołaja Piotra Stańczyka;

 

Niedziela, 7 grudnia, II Niedziela Adwentu – adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Msze św. w następujących intencjach:

8.00 za ++ Mariannę Sabat (w 10. rocznicę śmierci) i Stanisława Sabat;

10.00 za ++ Zofię, Stanisława, Edwarda Borkowskich oraz ++ z rodzin Borkowskich i Brzyżkiewiczów;

12.00 za + Wincentego Januchtę;

16.00 za ++ Teofilę i Henryka Papisów;

 

Inne

Od jutra rozpoczynamy Roraty. Bardzo gorąco zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do włączenia się w nasz adwentowy program przygotowań do Bożego Narodzenia. Tematem tegorocznych spotkań roratnich będzie fascynująca postać św. Teresy a Ávila, której 500 letnią rocznicę urodzin obchodzimy. Msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45, w soboty o godz. 7.30. Po Mszy roratniej przewidujemy adwentowe ciasteczka przygotowane przez rodziców i kakao.

W najbliższą środę, 3 grudnia, o godz. 18.30 bardzo serdecznie zapraszam młodych ludzi na spotkanie do sali katechetycznej. Tematem spotkania będzie organizacja kiermaszu adwentowego oraz sposób włączenia się w akcję kolędników misyjnych w uroczystość Trzech Króli. Na spotkaniu mile widziani również ministranci oraz młodzież starsza.

W czwartek, 4 grudnia, o godz. 18.00 do sali katechetycznej zapraszam Członkinie Parafialnego Zespołu Caritas na spotkanie formacyjne , a o godz. 19.00 zapraszam ministrantów.

W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła katolickiego w krajach byłego Związku Radzieckiego. Organizacja, której patronuje Konferencja Episkopatu Polski, „Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie” już od 25 lat zajmuje się koordynacją tej pomocy.

W najbliższą niedzielę przedstawię krótkie sprawozdanie z działań duszpasterskich i gospodarczych zrealizowanych w roku 2014.

Rekolekcje adwentowe planujemy na 19 (piątek), 20 (sobota) i 21(IV Niedziela Adwentu). Spowiedź adwentowa w sobotę 20 grudnia. Szczegółowy program rekolekcji, które poprowadzi ks. dr Rafał Dudała, podam nieco później.

Tegoroczny temat Ogólnopolskiego Programu Duszpasterskiego 2014/2015 zawarty jest w słowach: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Temat ten stanowi drugi etap czteroletniej pracy pastoralnej służącej zwróceniu większej uwagi na potrzebę pogłębienia duchowości chrzcielnej, w związku ze zbliżającą się 1050. rocznicą Chrztu Polski. Rok ten będzie zatem poświęcony nawróceniu indywidualnemu i wspólnotowemu. W modlitwie chcemy też jednak pamiętać o ogłoszonym przez papieża Franciszka  Roku Życia Konsekrowanego, w którym pragniemy Bogu polecać osoby konsekrowane tzn. te, które przez śluby czystości, posłuszeństwa i ubóstwa bez reszty poświęciły swoje życie Chrystusowi i służbie głoszenia Ewangelii w Kościele.

Plan kolędy na następny tydzień (od 8 do 13 grudnia):

  1. Starogórska

8 grudnia, poniedziałek (początek kolędy o godz. 13.00):

od pana Wojnowskiego (ul. Starogórska 6) do państwa Łakomiec (ul. Starogórska 21)

 

9 grudnia, wtorek (początek kolędy o godz. 13.00):

od pana Duda (ul. Starogórska 20) do państwa Cieplickich (ul. Starogórska 32)

 

10 grudnia, środa (początek kolędy o godz. 13.00):

od państwa Cedro (ul. Starogórska 34) do pani Gołąbek (ul. Starogórska 72

 

11 grudnia, czwartek (początek kolędy o godz. 13.00):

od państwa Rabiej (ul. Starogórska 39a) do państwa Matulińskich (ul. Starogórska 75)

 

Dąbrowa – Kolonia

12 grudnia, piątek (początek kolędy o godz. 13.00):

od państwa Żelaznych (Dąbrowa 1) do państwa Kunderów (Dąbrowa 12b)

 

13 grudnia, sobota (początek kolędy o godz. 10.00):

od państwa Zapała (Dąbrowa 12a) do państwa Kumór (Dąbrowa 44)

 

Bedę wdzięczny za zorganizowanie mojego przewozu na kolędę (10 min. przed planowanym rozpoczęciem wizyty sprzed plebanii) i odwiezienie po jej zakończeniu.