2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Ogłoszenia parafialne

na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

4 stycznia 2015 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 5 stycznia, Msza za ++ z rodziny Skolik i Kańtoch;

 

Wtorek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Władysława Cioska – od syna Grzegorza z rodziną;

10.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla syna Wiktora i wnuków Kamila i Agaty;

12.00 O łaskę życia wiecznego dla Józefa Staszewskiego – od rodziny Tęczów;

16.00 W intencji ks. Proboszcza z okazji imienin – od Parafianki;   

 

Środa, 7 stycznia po Objawieniu Pańskim,  Msza za ks. Proboszcza z okazji imienin – od Parafianki;

Czwartek, 8 stycznia po Objawieniu Pańskim,   Msza św. za Ofiarodawców;

Piątek, 9 stycznia po Objawieniu Pańskim, Msza św. za Ofiarodawców;

Sobota, 10 stycznia po Objawieniu Pańskim, Msza św. za Ofiarodawców;

 

Niedziela, 11 stycznia, Niedziela Chrztu Pańskiego, Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Kazimierza Siudę w 1. śmierci;

10.00 w pewnej intencji;

12.00 za + Henryka Brzyżkiewicza w 12. rocznicę śmierci;

16.00 za ++ Anielę i Józefa Leśniewskich;

 

Inne

 

Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego będzie przeznaczona będzie na potrzeby misyjne Kościoła. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo kadzidła i kredy, przygotowanych do zabrania przez dzieci naszej szkoły podstawowej.

W najbliższą niedzielę, 11 stycznia, w imieniu dzieci zapraszam serdecznie za jasełka, które odbędą się w sali pod kościołem po Mszy św. wieczornej, czyli  ok. godz. 17.00;

Dziękuję mieszkańcom ul. Starogórskiej za życzliwe i ciepłe przyjęcie wczoraj naszych parafialnych kolędników misyjnych. Kolędnicy odwiedzą w dzisiejszą niedzielę rodziny zamieszkałe przy ul. Warszawskiej (od ul. Witosa) oraz w Łąkach.

Serdecznie dziękuję Członkiniom Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla osób starszych i samotnych w dniu 23 grudnia br., w którym wzięło udział 16 osób. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w wigilijnym spotkaniu będzie uczestniczyć więcej osób. Dziękuję też zespołowi „Dąbrowianki” za włączenie się w tę akcję przez obecność i wspólne śpiewanie kolęd.

Duszpasterstwo Akademickie WESOŁA54 zaprasza do udziału w kursie przedmałżeńskim prowadzonym przy użyciu metod aktywizujących. Ma on na celu przygotowanie do małżeństwa narzeczonych, którzy pragną dobrze przemyśleć swój wspólny projekt na życie i gotowi są na to poświęcić nieco więcej czasu. Rozpoczęcie w środę 14 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w Ośrodku przy Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54).