2. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na II niedzielę Wielkiego Postu

1 marca 2015 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 2 marca, Msza św. O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz na podziękowanie Trójcy Świętej za posługę Heleny Strząbała z okazji imienin;

Wtorek, 3 marca, Msze św.: 1) za + Halinę Kurzelowską-Dudka – od Kingi Górka, 2) za dusze w czyśćcu cierpiące;

Środa, 4 marca, święto św. Kazimierza, królewicza, Msza św. za ++ Kazimierza Kunderę oraz ++ z rodzin Kunderów i Nogalskich;

Czwartek, 5 marca, Msza św. za + Mariannę Borkowską – od wnuka Mirosława z Żoną i Córką;

Piątek, 6 marca, 16.30 Droga Krzyżowa, Msza św. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Stanisława i na podziękowanie za każde dobro otrzymane za pośrednictwem Matki Boskiej z okazji 75-tych urodzin;

Godz. 21.00 Msza św. na rozpoczęcie „Ekstremalnej Drogi Krzyżowej”;

Sobota, 7 marca, Msze św.: 1) za + Mariannę Borkowską – od Koła Różańcowego Heleny Michta, 2) za + Henryka Radka – od żony Teresy;

Niedziela, 8 marca, 3. niedziela Wielkiego Postu. Msze w następujących intencjach:

8.00 Za ++ Krystynę i Roberta Libochów;

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Józefa Bakalarza z okazji urodzin;

12.00 Za ++ Mariannę Tutaj (20. rocznica śmierci), Jana, Bronisława, Józefa i Andrzeja;

15.30 Gorzkie żale

16.00 Za ++ Helenę Sieczka i Helenę Kumor;

Inne

Gorąco zachęcam dzieci do wzięcia udziału w konkursie zatytułowanym „Solo dios basta” poświęconym życiu św. Teresy z Ávila. Pierwszy etap konkursu już w poniedziałek 9 marca. Finał we czwartek 26 marca!

Wraz z Parafialnym Centrum Światowych Dni Młodzieży bardzo serdecznie zapraszam na comiesięczne spotkanie młodzieży, które odbędzie się w pierwszą środę miesiąca, 4 marca, o godz. 18.00 w kaplicy drewnianej.

Parafialny Dzień Chorych odbędzie się w pierwszy czwartek miesiąca, tj. 5 marca. Początek wizyty chorych od godz. 8.30 od strony Kolonii. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.

6 marca przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

Chętnych do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 6 marca i rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 21.00 zachęcam do zgłoszenia swego uczestnictwa pod adresem: http://kielce.ksm.org.pl/

Tradycyjna Droga Krzyżowa naszej parafii na Święty Krzyż odbędzie się w piątek 20 marca, natomiast Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach od 22 (niedziela) do 24 marca (wtorek) i poprowadzi je o. Jan Potyralski, podprzeor jasnogórski. Spowiedź wielkopostną planujemy w środę 25 marca.

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek, 27 marca i przejdzie ulicami Witosa i Szybowcową.

Męską młodzież proszę o zwrócenie uwagi na plakat w przedsionku kościoła, w którym klerycy naszego seminarium zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji ciekawej akcji „Zostań klerykiem na weekend”.

Ponawiam serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w piątkowych Drogach krzyżowych o godz. 16.30 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 15.30.