3. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na III niedzielę Wielkiego Postu

8 marca 2015 r.

 

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 9 marca, Msze św.: 1) za + Mariannę Borkowską – od rodziny Białków i Borowców, 2) za ++ Stanisława, Zofię i Zdzisława Paprosów; Wtorek, 10 marca, Msza św. za + Halinę Kurzelowską-Dudka – od rodziny Znojków;

Środa, 11 marca, Msza św. za + Mariannę Borkowską – od sąsiadów;

Czwartek, 12 marca, Msza św. za + Halinę Kurzelowską – Dudka – od rodzin Kowalików i Klimasów;

Piątek, 13 marca, 16.30 Droga Krzyżowa, Msza św. za ++ Mariannę i Józefa Cedro;

Sobota, 14 marca, Msza św.: za + Mariannę Borkowską – od rodziny Jana Borkowskiego;

 

Niedziela, 15 marca, 4. niedziela Wielkiego Postu – Laetare (Raduj się). Niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze w następujących intencjach:

8.00 Za + Krystynę Kundera;

10.00 Za + Józefa Staszewskiego;

12.00 Za ++ Józefa Cedro oraz ++ z rodzin Cedrów i Tutajów;

15.30 Gorzkie żale

16.00 Za ++ Rozalię Frąk, Józefę Zemsta i Edwarda Leśniewskiego;

 

Inne

Przeprowadzona w ubiegłą niedziele zbiórka do puszek na potrzeby działalności misyjnej Kościoła przyniosła sumę 880,- zł. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary, które przekazaliśmy na konto Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

 

Gorąco zachęcam dzieci do wzięcia udziału w konkursie zatytułowanym „Solo dios basta” poświęconym życiu św. Teresy z Ávila. Pierwszy etap konkursu już w poniedziałek 9 marca. Finał we czwartek 26 marca!

 

W poniedziałek, 9 marca, na spotkanie formacyjne zapraszam członkinie Wspólnot Żywego Różańca. Spotkanie odbędzie się w sali katechetycznej po Mszy wieczornej.

 

W spotkaniu młodzieży w ubiegłą środę wzięło udział 9-cioro młodych ludzi. Następne spotkanie młodzieży w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w środę, 18 marca, o godz. 18.00 w sali katechetycznej.

 

Tradycyjna Droga Krzyżowa naszej parafii na Święty Krzyż odbędzie się w piątek 20 marca, natomiast Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach od 22 (niedziela) do 24 marca (wtorek) i poprowadzi je o. Jan Potyralski, podprzeor jasnogórski. Spowiedź wielkopostną planujemy w środę 25 marca.

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek, 27 marca i przejdzie ulicami Witosa i Szybowcową.

 

Męską młodzież proszę o zwrócenie uwagi na plakat w przedsionku kościoła, w którym klerycy naszego seminarium zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji ciekawej akcji „Zostań klerykiem na weekend”.

 

Ponawiam serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w piątkowych Drogach krzyżowych o godz. 16.30 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 15.30.

 

Akcja: Kluczowa pomoc. Wielki Post to czas, gdy chcemy być bliżej potrzebujących, gdy nasze serca skłaniają się do tego, by pomagać. Dlatego w całej diecezji organizuje się zbiórkę niepotrzebnych kluczy, jakie z pewnością znajdują się w każdym domu. Zostaną one sprzedane jako surowiec wtórny i uzyskany w ten sposób dochód, w całości przeznaczony zostanie na rzecz wsparcia finansowego młodych – niepełnosprawnych i walczących z chorobą, by mogli uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. W naszym kościele, będą one zbierane do koszyczka w przedsionku kościoła. Przynosząc taki niepotrzebny klucz można wspomóc młodych – niepełnosprawnych i chorych, by mogli wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży, a jednocześnie w ten prosty sposób czynić miłosierdzie.

 

Sakramentalny związek planują zawrzeć następujące pary:

Łukasz Michał Kumor, kawaler z naszej parafii i Magdalena Aleksandra Mazurczak, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie. Zapowiedź pierwsza.

Kamila Pabis, panna z naszej parafii i Łukasz Koclega, kawaler z parafii p.w. Ducha Świętego w Kielcach. Zapowiedź pierwsza.

O ewentualnych przeszkodach małżeńskich między narzeczonymi należy powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.