4. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na IV niedzielę Wielkiego Postu

15 marca 2015 r.

 

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 16 marca, Msza św. za ++ Katarzynę, Jana, Stanisława, Jana, Mariannę i Władysława;

Wtorek, 17 marca, Msza św. za + Mariannę Borkowską – od rodziny Kselów i Kozubków;

Środa, 18 marca, Msze św.: 1) za ++ Stefanię Cedro (w rocznicę śmierci) oraz Józefa Grynera, Józefa i Annę Cedro, 2) za + Halinę Kurzelowską – Dudka – od koleżanek Maryli i Barbary;

Czwartek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św.: 1) za + Józefę, Franciszka, Jana, Stanisława, Zofię, 2) Józefa Zagnińskiego, Weronikę, Wojciecha, Henryka i Jerzego;

Piątek, 20 marca, 16.30 Droga Krzyżowa, Msza św. za ++ Mariannę Borkowską – od chrześniaka Jerzego Fąfory z Zalezianki;

Sobota, 21 marca, Msza św. za ++ Mariannę i Władysława Borkowskich;

 

Niedziela, 22 marca, 5. niedziela Wielkiego Postu. Początek Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych. Msze w następujących intencjach:

8.00 Za ++ Matyldę Wodecką i Józefa Pyszka;

10.00 Za ++ Józefa i Eugenię Janystów, Mariannę, Jana, Władysława i Franciszkę;

12.00 Za ++ Zdzisława, Mariannę i Jana Cedrów oraz Antoninę, Józefa i Janinę Świerczów;

15.30 Gorzkie żale

16.00 Za ++ Józefę i Stanisława Wojtynów;

 

Inne

 

W pierwszym, szkolnym etapie konkursu zatytułowanego „Solo dios basta”, który poświęcony jest życiu św. Teresy z Ávila i zorganizowany został z okazji jej 500-lecia urodzin, która przypada 28 marca br., zwycięzcami zostali Milena Chanc, Wojciech Machowski i Jakub Gil. Finał konkursu we czwartek 26 marca!

 

W najbliższą środę, 18 marca o godz. 18.00 do sali katechetycznej zapraszam młodzież na spotkanie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

 

Przypominam, że Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach od 22 (niedziela) do 24 marca (wtorek) i poprowadzi je o. Jan Potyralski, podprzeor jasnogórski. Spowiedź wielkopostną planujemy w środę 25 marca.

 

Ponawiam serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w piątkowych Drogach krzyżowych o godz. 16.30 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 15.30.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd pielgrzymkowy na Drogę Krzyżową na Św. Krzyż w piątek, 20 marca (zapisy w zakrystii). Zachęcam też do udania się na Św. Krzyż indywidualnie. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 18.00 przy Pomniku Katyńskim Trzech Krzyży (od strony Huty Szklanej). Msza św. w Bazylice Św. Krzyża o godz. 20.00. Po Mszy adoracja Relikwii Krzyża św.

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek, 27 marca o godz. 16.30 i przejdzie ulicami Witosa i Szybowcową.

 

W zakrystii są już do nabycia tzw. baranki wielkanocne. Ich rozprowadzenie przez Caritas w okresie przed wielkanocnym ma związek z pozyskiwaniem środków finansowych na prowadzenie dzieł miłosierdzia dla ubogich dzieci (dożywianie, kolonie letnie itp.). Przy tej okazji warto nadmienić, że z tego właśnie funduszu w ubiegłym roku nasza parafia otrzymała dofinansowanie obozu letniego dla dzieci i młodzieży w Gąskach w wysokości 900,- zł.

 

Proszę o zwrócenie uwagi na dwie informacje podane na tablicy ogłoszeń parafialnych. Jedna dotyczy wielkopostnych rekolekcji dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 19-21 marca br. w kościele akademickim przy ul. Wesołej. Druga natomiast odnosi się do zapisów do I klasy i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016 w naszej szkole podstawowej. Rekrutacja do I klasy będzie trwała od 16 do 27 marca br.

 

Sakramentalny związek planują zawrzeć:

Łukasz Michał Kumor, kawaler z naszej parafii i Magdalena Aleksandra Mazurczak, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie. Zapowiedź druga.

Kamila Pabis, panna z naszej parafii i Łukasz Koclega, kawaler z parafii p.w. Ducha Świętego w Kielcach. Zapowiedź druga.

O ewentualnych przeszkodach małżeńskich między narzeczonymi należy powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.


Ogłoszenie szkolne


 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kielcach przy ulicy Warszawskiej 340 informuje, że od 16 marca 2015r. rozpocznie się nabór uczniów do klasy I, na rok szkolny 2015/2016  ( dzieci z rocznika 2008  i 2009) zamieszkałych w obwodzie szkoły.

Dla kandydatów do klasy I spoza obwodu rekrutacja odbywać się będzie w terminie  od 16 marca do 27 marca 2015r.

Zasady rekrutacji oraz druki dostępne są w szkole oraz na stronie internetowej szkoły (sp4kielce.edupage.org)

Ponadto informuję, że nabór do oddziału przedszkolnego (dzieci z rocznika 2010) prowadzony będzie przy pomocy systemu informatycznego.

Od 21.04.2015r. do 14.05.2015r. – przyjmowane będą podania od rodziców zapisujących dziecko do danego przedszkola.