Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Ogłoszenia parafialne

na  Niedzielę Palmową Męki Pańskiej

29 marca 2015 r.

Liturgia tygodnia

 

Wielki Poniedziałek, 30 marca, Msza św. za + Mariannę w 11. rocznicę śmierci, Franciszka, Jerzego i Władysława;

Wielki Wtorek, 31 marca, Msza św. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Lidii Kutrzeby z okazji 60. urodzin;

Wielka Środa, 1 kwietnia, Msza św. za ++ Piotra Kumora w 5. rocznicę śmierci i syna Łukasza;

 

Święte Triduum Paschalne 

Wielki Czwartek, 2 kwietnia, o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej: 1) za + Monikę w 8. rocznicę śmierci, 2) za dusze w Czyśćcu cierpiące;

Wielki Piątek Męki Pańskiej, 3 kwietnia, 18.00 Droga Krzyżowa a następnie Liturgia Męki Pańskiej;

Wielka Sobota, 4 kwietnia, błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10.00, 10.30 i o godz. 11.00.

20.00 Wigilia Paschalna w Wielką Noc. Msze św. 1) za + Mariannę Borkowską – od Stanisława Dolezińskiego z rodziną, 2) za + Mariana Jaskulskiego – od zakładu pogrzebowego „Kalia”;

 

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, 5 kwietnia, Msze w następujących intencjach:

8.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla dzieci;

10.00 za + Henryka Zacharskiego w 4. rocznicę śmierci;

12.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz na podziękowanie za 40 lat wspólnego małżeńskiego życia Marii i Mariana;

16.00 za ++ Władysławę, Wacława i Bożenę oraz Krzysztofa;

 

Poniedziałek w oktawie Wielkanocny, 6 kwietnia, Msze w następujących intencjach:

6.30 za zmarłych uczestników procesji „Emaus”;

10.00 za + Jerzego Szmalca;

12.00 za + Pawła Sota w 4 rocznicę śmierci; po Mszy chrzest Kornelii Kamili Siuda;

 

Inne

W Drodze Krzyżowej ubiegły piątek, która przeszła ul. Witosa i Szybowcową wzięło udział nieco ponad 100 osób. Bardzo dziękuję uczestnikom Drogi Krzyżowej za wspólną modlitwę. Podczas tego nabożeństwa poświęciliśmy nowy krzyż ufundowany przez Panie Antoninę i Elżbietę Zagnińską. Wydatną pomoc w pracach związanych z tym przedsięwzięciem okazali Panowie Ryszard i Marian Zagnińscy, Stanisław Doleziński, Franciszek Osuch i Sylwester Borycki. Fundatorkom krzyża „Bóg zapłać” za wspaniały dar, a wszystkim, którzy okazali pomoc dziękuję za życzliwość i otwarte serce.

 

Jutro, w Wielki Poniedziałek, 30 marca, będzie miał miejsce Parafialny Dzień Chorych. Początek odwiedzin od godz. 8.30 od strony Kolonii. Już od dziś można zgłaszać chorych.

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość i post na tych samych zasadach, co w Środę Popielcową.

 

W zakrystii są do nabycia tzw. baranki wielkanocne. Ich rozprowadzenie przez Caritas w okresie Wielkiego Postu ma związek z pozyskiwaniem środków finansowych na prowadzenie dzieł miłosierdzia dla ubogich dzieci (dożywianie, kolonie letnie itp.).

 

Po raz drugi – po ubiegłorocznym zwycięstwie na Świętym Krzyżu – nasza schola parafialna pod kierunkiem Pana Damiana zdobyła 22 marca br. pierwsze miejsce na „Festiwalu Pieśni Wielkopostnych” zorganizowanym tym razem w Daleszycach. Serdecznie gratulujemy śpiewaczkom i śpiewakom i życzymy kolejnych sukcesów oraz wytrwałości i zapału, a młodszej scholi, by się rozwijała.

 

W ubiegły czwartek odbył się finał konkursu „Sam Bóg wystarczy”, który dedykowany był św. Teresie z Ávila w związku z jubileuszem jej 500. urodzin, który miał miejsce wczoraj. Do finału weszło sześcioro uczniów 7 szkół  podstawowych, które wzięły udział w konkursie. Dwa pierwsze miejsca i miejsce czwarte zajęli nasi młodzi parafianie: Milena Chanc, która zdobyła największą ilość punktów i wygrała tablet oraz dziesięciomiesięczne stypendium uczniowskie o wartości 1.000 zł, Natalia Machul, która zajęła drugie miejsce i otrzymała ośmiomiesięczne stypendium o wartości 800 zł oraz tablet. Wojciech Machowski zajął 4 miejsce i w nagrodę również otrzymał tablet. W ocenie komisji konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Przy okazji tej informacji pragnę podziękować Pani Elżbiecie Moskwie, naszej katechetce, za przygotowanie konkursu, Państwu Anecie i Pawłowi Wiśnickim oraz Panu Stanisławowi Kapuścińskiemu, naszym parafianom, za wydatny udział w sponsorowaniu nagród konkursowych oraz Państwu Edycie i Damianowi Kozieł za pomoc logistyczną.

 

Zakończone zostały zewnętrzne prace związane z podłączeniem budynku kościelnego do kanalizacji miejskiej. Inwestycję tę wykonały darmowo Wodociągi Kieleckie. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Henrykowi Milcarzowi, Prezesowi Wodociągów Kieleckich, za życzliwe podejście do ubiegłorocznej prośby naszej wspólnoty parafialnej o wykonanie tych prac. Przy okazji dziękuję też Panom Stanisławowi Dolezińskiemu i Pawłowi Jamrożkowi za zaangażowanie w pilotowanie tej inwestycji.

 

Parafialny Zespół Caritas planuje zorganizowanie wielkanocnego spotkania seniorów. Odbędzie się ono w sobotę, 11 kwietnia, o godz. 15.00.