2. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na  II Niedzielę Wielkanocną czyli Uroczystość Miłosierdzia Bożego,

 12 kwietnia 2015 r. 

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 13 kwietnia, 13.30 – Msza pogrzebowa + Stanisławy Kubiec; Msza za + Mariana Jaskulskiego – od siostry Danuty z mężem i siostry Janiny z rodziną;

Wtorek, 14 kwietnia, Msza za ++ Zofię i Władysława Obarów;

Środa,15 kwietnia, Msza za + Mariana Jaskulskiego – od rodziny Lendlewiczów z Sobkowa;

Czwartek, 16 kwietnia,  Msza za + Mariana Jaskulskiego – od bratanicy Ewy z rodziną;

Piątek, 17 kwietnia, Msza za + Genowefę Grabka w 1. rocznicę śmierci;

Sobota, 18 kwietnia, Msze św.: 1) za ++ rodziców, rodzeństwo i szwagrów,

2) ++ Władysława Cedro, Zofię i Stanisława Biskupskich;

 

Niedziela, 19 kwietnia, III Niedziela Wielkanocna, Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Edwarda, Władysławę, Stanisława, Stanisławę i Wacława;

10.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Jolanty i Mieczysława oraz na podziękowanie Bogu za 35. lat małżeńskiej miłości i za dzieci i wnuki;

12.00 za ++ Mariannę i Stefana Sznaucnerów;

16.00 za + Wojciecha Gawrońskiego – od Synów;

 

Inne

 

Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia. W tygodniu tym chcemy w szczególny sposób pamiętać o uczynkach miłosierdzia co do duszy i co do ciała i podejmować je. Warto rozpocząć od zaglądnięcia do katechizmu lub książeczek do nabożeństwa i przywołać je na pamięć.

Wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiary na cele charytatywne. Przekażemy je dla Caritas diecezjalnej.

We wczorajszym spotkaniu seniorów zorganizowanym przez nasz Parafialny Zespół Caritas wzięło udział 11 osób. Serdecznie dziękuję Paniom z tego zespołu za zorganizowanie spotkania, dziękuję też zespołowi „Dąbrowianki” za urozmaicenie wielkanocnego biesiadowania.

 

Pragnę złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do obchodów wielkanocnych uroczystości w naszej parafii. Niezmordowanej Pani Helenie Strząbała dziękuję za zbudowanie wg własnego pomysłu Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za troskę o porządkowanie kościoła i jego obejścia, tym, którzy pomogli przyozdobić kwiatami Grób Pański, Panu Damianowi Koziełowi i scholi za wkład w piękno wielkanocnej liturgii i adorację przy Grobie Pańskim, ministrantom za przygotowanie i pomoc w sprawnym i harmonijnym sprawowaniu liturgii, uczestnikom procesji „Emaus” za ich charakterystyczny wkład w przeżycie Wielkanocnego Poniedziałku, wam wszystkim za wzorową frekwencję podczas uroczystości, ks. prał. Stefanowi za ofiarną duszpasterską pomoc.