4. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na IV Niedzielę Wielkanocną

26 kwietnia 2015 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 27 kwietnia, Msza św. za ++ Jana, Agnieszkę i Mariannę Cedro;

Wtorek, 28 kwietnia, Msze św.: 1) za + Stanisławę Kubiec – od zakładu pogrzebowego „Kalia”, 2) za + Annę Zacharczyk – od znajomych;

Środa, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, Msza za + Stanisławę Kubiec – od rodzin Lisów i Dziewięckich;

Czwartek, 30 kwietnia, Msze św.: 1) za + Stanisławę Kubiec – od uczestników pogrzebu, 2) za ++ Szczepana i Stefanię Seminowicz i Annę Zacharczyk;

Piątek, 1 maja, pierwszy piątek miesiąca (okazja do spowiedzi od 17.15), Msze św.: 1) za + Henryka w 1. rocznicę śmierci i Weronikę w 11. rocznicę śmierci, 2) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Eweliny i Piotra Milczarków w 3. rocznicę ślubu;

Sobota, 2 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św.:

9.00 za dusze w Czyśćcu cierpiące;

18.00 za ++ Annę i Stanisława Kselów oraz Eugenię i Edwarda Błońskich;

 

Niedziela, 3 maja, V Niedziela Wielkanocna. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Marcina Stefańczyka, Zbigniewa Wilczyńskiego i zmarłych z rodzin Adachów i Kozubków;

10.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla s. Juwenali z okazji imienin;

12.00 za ++ Jana, Anielę i Stanisława Gilów;

16.00 za ++ Zofię, Władysława i Stefana;

 

Inne

We czwartek, 30 kwietnia, o godz. 18.40 pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Zbliża się miesiąc maj. Od 1. maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy o godz. 16.00. Zachęcamy gorąco do udziału w tych nabożeństwach, szczególnie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obyśmy Matce Najświętszej zawsze polecali rozwój wiary i pomyślność naszych dzieci.

 

W niedzielę, 3 maja, na Mszy o godz. 10.00, którą odprawimy ku czci Królowej Polski, gościć będziemy chór parafialny z Leszczyn, którym kierują Pan Tomasz Liszka, nasz parafianin i Pan Zbigniew Goncerzewicz.

 

W dniu 23 maja (sobota) planujemy zorganizować festyn parafialny, który ma być radosnym przygotowaniem do odpustu parafialnego w poniedziałek 25 maja. Chętnych do włączenia się w przygotowania do festynu proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Jeszcze przez 2 tygodnie będzie trwać akcja „Kluczowa pomoc”, polegająca na zbiórce zbędnych kluczy i przeznaczeniu ich na złom, po sprzedaży którego pozyska się środki finansowe na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Ilona Karolina Mańka, panna z naszej parafii i Mariusz Serek, kawaler z parafii w Mniowie. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić kancelarię parafialną.