6. Niedziela Wielkanocna

Z powodu awarii zeszłotygodniowe nie zostały wstawione na stronę – za ich brak najmocniej przepraszamy.

Ogłoszenia parafialne

na VI Niedzielę Wielkanocną

10 maja 2015 r.

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 11 maja, Msze św.: 1) za ++ Roberta i Krystynę Libochów, 2) za + Józefę Postulak – od zakładu pogrzebowego „Kalia”;

Wtorek, 12 maja, Msze św.: 1) za ++ Józefę, Franciszka, Jana, Stanisława i Zofię, 2) za + Stefana Machula – od Heleny i Lucyny, sióstr ciotecznych z Zabłocia;

Środa, 13 maja, Msze św.: 1) za ++ Zofię, Stanisława i Zdzisława, 2) za + Stanisławę Borowiec (2. rocznica śmierci);

Czwartek, 14 maja, święto św. Macieja Apostoła, Msze św.: 1) za + Mariannę i Stanisława Pabisów oraz Anielę i Piotra Borkowskich, 2) za ++ Józefę Postulak – od wnuka Mariusza z żoną i dziećmi;

Piątek, 15 maja, dawniej wspomnienie św. Izydora Oracza, Msza św. w drewnianej kaplicy MB Pocieszenia: 1) za + Władysława Borkowskiego – w rocznicę śmierci, 2) za ++ Zofię, Józefa, Mieczysława Kozubków oraz Antoniego, Katarzynę, Mariannę i Annę Radków;

Sobota, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, o godz. 12.00 Msza św. dla dzieci z udzieleniem I Komunii św., o godz. 18.00 za + Karola Salwę (wspomnienie urodzin);

 

Niedziela, 17 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Edwarda w 27. rocznicę śmierci;

10.00 za ++ Antoninę, Stefana i Piotra Kołomańskich;

12.00 za ++ Mariannę i Stefana Winiarskich oraz Mariannę i Władysława Borkowskich;

16.00 za ++ Mariannę i Stefana Borków oraz Jana i Mariannę Kruków;

 

Inne

 

We czwartek, 14 maja, o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy o godz. 16.00.

 

W dzisiejszą niedzielę, odpowiadając na prośbę Biskupa Kieleckiego, mamy okazję złożyć dar pieniężny do puszek na potrzeby ofiar gigantycznego trzęsienia ziemi w Nepalu i sąsiednich krajach. Natomiast w przyszłą niedzielę, 17 maja, ofiary z tacy zostaną przeznaczone na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Tomasz Paweł Piskulak, kawaler z naszej parafii i Izabela Magdalena Staszewska, panna z parafii w Rzeszowie. Zapowiedź druga.

Katarzyna Stokowiec, panna z naszej parafii i Maciej Giemza, kawaler z parafii w Chełmcach. Zapowiedź druga.

Tomasz Łukasz Nowak, kawaler z naszej parafii i Sylwia Błońska, panna z parafii w Łącznej. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić kancelarię parafialną.

 

Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie istnieje Wydział Nauk Społecznych, który posiada trzy kierunki studiów: nauki o rodzinie, dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pracy socjalnej. Zainteresowanych studiami na tym Uniwersytecie proszę o zapoznanie się z treścią plakatu wywieszonego w przedsionku kościoła, podającego szczegółowe informacje o tych studiach.

 

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ostrzegają o wzroście zagrożenia kradzieżami i oszustwami na szkodę osób w podeszłym wieku. Sprawcy pukają do drzwi takich osób podając się za urzędników lub policjantów bądź prosząc o wyświadczenie drobnej przysługi. Policja prosi o niewpuszczanie takich osób do mieszkań i niezwłoczne powiadomienie jej o każdym domokrążcy telefonując pod numer 997.