Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

17 maja 2015 r.

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 18 maja, Msze św.: 1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla ks. prał. Stefana Borowca z okazji urodzin, 2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Janiny i Tadeusza Misiarczyków w 45. rocznicę ślubu;

Wtorek, 19 maja, Msze św.: 1) za ++ Stanisławę i Piotra Bakalarzów i Irenę Opasik, 2) O Boże błogosławieństwo dla ks. Proboszcza z okazji urodzin;

Środa, 20 maja, Msze św.: 1) za ++ Jerzego, Wiktorię i Piotra Ślewów, 2) za + Stanisława Zagnińskiego (11. rocznica śmierci);

Czwartek, 21 maja, Msze św.: 1) za ++ Ireneusza Łakomca, Pawła i Józefę oraz Zofię Postulaków, 2) za + Adama Chamerskiego w 2. rocznicę śmierci – od zespołu „Dąbrowianki”;

Piątek, 22 maja, Msze św.: 1) za + Stanisławę Kubiec – od Genowefy Tutaj, 2) za + Stefana Machula – od rodziny z Masłowa;

Sobota, 23 maja, o godz. 17.00 Msza na zakończenie Białego Tygodnia w następujących intencjach: 1) za ++ Ewę, Jana, Feliksa i Zdenka, 2) za ++ Mariannę Borycką w 9. rocznicę śmierci i Władysława Boryckiego;

 

Niedziela, 24 maja, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Bożenę Czerwińską, Marcina Stefańczyka, Zbigniewa Wilczyńskiego i zmarłych z rodzin Adachów i Kozubków;

10.00 za + Józefa Staszewskiego w 1. rocznicę śmierci;

12.00 za + Rozalię Jasek w 27. rocznicę śmierci;

16.00 za ++ Annę, Franciszka, Kazimierza, Jadwigę, Henryka, Jadwigę, Helenę i Andrzeja;

 

Inne

 

Trwa Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci do udziału we Mszach i nabożeństwach majowych w uroczystych strojach.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy o godz. 16.00.

 

W dzisiejszą niedzielę, odpowiadając na decyzję Konferencji Episkopatu Polski, przeznaczymy zebrane ofiary na organizacyjne potrzeby Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu przyszłego roku. Na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 1403,- zł., które przekazaliśmy do naszej diecezjalnej Caritas. Bardzo gorąco dziękuję za ten hojny dar naszych serc.

 

W sobotę, 6 czerwca, planujemy zorganizować kolejną pieszą pielgrzymkę do Masłowa dla uczczenia 24. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w tym miejscu.

 

W sobotę, 13 czerwca, nasz dekanat organizuje jednodniową pielgrzymkę do Warszawy. Głównym jej celem jest udział w IV Ogólnopolskim Kongresie Misyjnym. W programie wizyta w świątyni Bożej Opatrzności i modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zainteresowanych pielgrzymką zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

W najbliższą sobotę, 23 maja, zapraszamy do wzięcia udziału w festynie parafialnym, który jest radosnym oczekiwaniem na odpust parafialny – święto NMP Matki Kościoła w poniedziałek 25 maja. Festyn odbędzie się od godz. 14.00 do 17.00. Po festynie, o godz. 17.00, zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo majowe, które zakończą Biały Tydzień.

 

Ruch „Światło-Życie” organizuje dwutygodniowe wakacje dla dzieci i młodzieży z gimnazjów, szkół średnich i studentów oraz 6-dniowe rekolekcje ewangelizacyjne dla dorosłych – małżonków i osób indywidualnych. Szczegóły podane zostały na plakacie w przedsionku kościoła. Można je uzyskać również w zakrystii.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Tomasz Łukasz Nowak, kawaler z naszej parafii i Sylwia Błońska, panna z parafii w Łącznej. Zapowiedź druga.

Maria Ewa Halińska, panna z naszej parafii i Bartłomiej Maciej Gaj, kawaler z Bytomia. Zapowiedź pierwsza.

Tomasz Banaś, kawaler z naszej parafii i Monika Zygarska, panna ze Stąporkowa. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić kancelarię parafialną.