10. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 10. niedzielę zwykłą

7 czerwca 2015 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego (gregorianka), 2) za ++ Antoninę (5. rocznica śmierci) oraz Grażynę i Jana Kozubków;

Wtorek, 9 czerwca, Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego, 2) za + Stefana Machula – od sąsiadów;

Środa, 10 czerwca, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego, 2) za++ Stanisławę i Piotra Kunderów oraz Walerię i Walentego Misiarczyków;

Czwartek, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego. 2) za + Stefana Machula – od rodziny Synaków;

Piątek, 12 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego, 2) za + Józefę Postulak – od syna Mariana z Żoną i synami;

Sobota, 13 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego z Padwy. O godz. 12.00 chrzest Hanny Wilczyńskiej, o godz. 13.00 chrzest Klaudii Kozubek, o godz. 14.00 chrzest Klaudyny Antoniny Wołowiec; o godz. 18.00 Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego, 2) za + Jana Kumora oraz zmarłych z rodzin Kumorów i Rutków;

 

Niedziela, 14 czerwca, XI Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Józefa Staszewskiego;

10.00 za + Jana Kunderę w 3. rocznicę śmierci;

12.00 O Boże błogosławieństwo zdrowie i potrzebne łaski dla Aleksandry i Łukasza z okazji 2. rocznicy ślubu;

16.00 za + Antoninę Gil;

 

Inne

 

Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, przyozdobienie domów i trasy procesji oraz sprawne jej przeprowadzenie. Dziękuję za liczny udział w procesji. Wszystkie te nasze postawy i zachowania chcemy rozumieć jako znaki osobistej i wspólnotowej czci do Najświętszego Sakramentu i wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod eucharystycznymi Postaciami oraz bardzo wymierne materialne gesty wdzięczności za Jego nieskończoną miłość do nas.

 

W sobotniej pielgrzymce do Masłowa, której celem było uczczenie 24. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w tym miejscu wzięło udział 25. Dziękuję za udział w tej pielgrzymce młodym i starszym. Obyśmy zawsze z wdzięcznością wspominali ów dar dla Kościoła i świata, jakim był wielki pontyfikat św. Jana Pawła II i na co dzień pamiętali o jego nauce.

 

Jak co roku w dzisiejszą pierwszą niedzielę czerwca, która w Polsce jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia za Konstytucję 3-go Maja, odzyskanie niepodległości po czasach totalitaryzmu i za wszystkie znaki Bożej Opatrzności nad naszym narodem, odbywa się zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na budowę wotum Narodu Polskiego, jakim jest Świątynia Bożej Opatrzności w Warszawie.

 

W środę 10 czerwca, na przykościelnym parkingu odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, która potrwa do godz. 16.00. Zbieranie starego sprzętu koordynuje Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, współpracująca z uprawnionymi organizacjami zajmującymi się tego rodzaju zebranym materiałem i przekazująca zebrane fundusze na cele niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie. O szczegółach akcji informuje ulotka, którą można zabrać z przedsionka kościoła.

 

Parafia w Masłowie organizuje w najbliższą sobotę, 13 czerwca, jednodniową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Koszt udziału to 70 zł. Zainteresowanych proszę o zwrócenie uwagi na informację znajdującą się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Monika Bednarska, panna z naszej parafii i Adrian Nieznalski, kawaler z parafii Chrystusa Króla w Kielcach. Zapowiedź druga.

Sylwia Katarzyna Siuda, panna z naszej parafii i Michał Daniel Kundera, kawaler z naszej parafii. Zapowiedź druga.

Iwona Kwiatek, panna z naszej parafii i Szymon Skiba, kawaler z parafii w Kostomłotach. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić kancelarię parafialną.