11. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 11. niedzielę zwykłą

14 czerwca 2015 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 15 czerwca, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego (gregorianka), 2) za + Józefę Postulak – od wnuka Michała z Żoną i dziećmi;

Wtorek, 16 czerwca, Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego, 2) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Marty i Grzegorza w 3. rocznicę ślubu;

Środa, 17 czerwca, wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego, 2) za++ z rodziny Synaków: Stanisławę, Jana, Józefa, Anielę oraz piotra i Anielę Borkowskich;

Czwartek, 18 czerwca, Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego. 2) za + Stefana Machula – od współpracowników Synowej Zofii z Politechniki Świętokrzyskiej;

Piątek, 19 czerwca, Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego, 2) za ++ Marię i Wiesława Prokopowiczów;

Sobota, 20 czerwca, O godz. 16.00 Msza ślubna Renaty Dylewskiej i Aleksandra Dudały, o godz. 18.00 Msze św.: 1) za + Józefa Staszewskiego, 2) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Jana i Janiny z okazji 31. rocznicy ślubu;

 

Niedziela, 21 czerwca, XII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Janinę Wojtynę;

10.00 Na podziękowanie za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Agnieszki i Stanisława z okazji 10. rocznicy ślubu;

12.00 za + Józefa Staszewskiego;

16.00 za ++ Teofilę i Henryka Papisów;

 

Inne

 

W środę, 17 czerwca, o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie młodych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

 

Rodziców młodych ludzi, którzy wybierają się na obóz formacyjno-wypoczynkowy do Gąsek, zapraszam na spotkanie informacyjne we czwartek, 18 czerwca, po Mszy św. wieczornej do sali katechetycznej.

 

W przyszłą niedzielę, 21 czerwca, pragniemy przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na dokończenie budowy i zakup wyposażenia Hospicjum Stacjonarnego w Kielcach. Z usług Hospicjum korzystali już nasi parafianie, którzy znajdowali się w stanie terminalnym swego życia i nie wiadomo czy i my sami nie będziemy zmuszeni przyjąć opiekę w tej instytucji, dlatego polecamy tę sprawę szczególnej ofiarności naszej wspólnoty parafialnej. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze Caritasu.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Iwona Kwiatek, panna z naszej parafii i Szymon Skiba, kawaler z parafii w Kostomłotach. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić kancelarię parafialną.

Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje pomiar zakwaszenia organizmu oraz badania gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek, 16 czerwca br. o godz. 17.00 na parkingu przykościelnym. Szczegóły na ulotkach w przedsionku kościoła.

Od 2011 roku w wielu jednostkach samorządowych w Polsce istnieje możliwość społecznego podejmowania decyzji w sprawie inwestycji w poszczególnych miejscowościach, który nosi nazwę Budżetu obywatelskiego. W Kielcach w bieżącym roku po raz kolejny obywatele mają możliwość zagłosowania w sprawie kilkudziesięciu projektów zgaszonych do realizacji. Jeden z projektów dotyczy terenu naszej parafii. Chodzi o urządzenie zielonej strefy rekreacji dla mieszkańców Dąbrowy przy ul. Warszawskiej nad rzeką Silnicą. Chętnych do poparcia tego projektu proszę o zaopatrzenie się w kartę do głosowania z przedsionka kościoła i przyłączenie się do akcji.