16. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 16. niedzielę zwykłą

19 lipca 2015 r.

 

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława, prezbitera. Msza św. za + Annę Wach – od zakładu pogrzebowego „Kalia”;

Wtorek, 21 lipca, Msza św. za + Annę Wach – od synowej Renaty z wnuczką Sylwią;

Środa, 22 lipca, wspomnienie św. Marii Magdaleny. Msze św.: 1) Dziękczynna za zachowanie przy życiu i łaskę dźwigania przez 30 lat krzyża choroby, 2) za + Anielę Pająk;

Czwartek, 23 lipca, święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Msze św.: 1) za + Józefę Postulak – od Anny i Ireny Foks, 2) za ++ Stanisława, Anielę, Henryka i Cecylię Kumorów i zmarłych z rodziny Bugajskich;

Piątek, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Msza św. O Boże błogosławieństwo dla Anny;

Sobota, 25 lipca, święto św. Jakuba, Apostoła. o godz. 13.00 chrzest Aleksandra Kozubka; o godz. 18.00 Msza św. O zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski Ducha Świętego dla Anny z okazji 50-tych urodzin i imienin oraz za jej rodzeństwo;

 

Niedziela, 26 lipca, XVII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Wiktorię, Jakuba i Jana;

10.00 za ++ Wojciecha i Antoninę Pedryczów;

12.00 za + Kazimierza Kunderę;

16.00 O Boże błogosławieństwo i pomnożenie małżeńskiej miłości dla Marty i Jacka z okazji 26. rocznicy ślubu;

 

Inne

W dniach od 19-26 lipca trwać będzie XVI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Zazwyczaj przy okazji poświęcenia pojazdów kierowcy składają ofiarę „1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr”. Ofiary zebrane podczas poświęcenia pojazdów będą przekazane na Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarek i misjonarzy pochodzących z diecezji kieleckiej. Poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00.

W dniach od 6 do 13 sierpnia odbędzie się 34 Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W zakrystii można już otrzymać formularze zgłoszeniowe. Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a pragną zanieść swoje intencje na Jasną Górę i przedstawić je Matce Boskiej są zaproszeni, wzorem lat ubiegłych, do włączenia się w grupę duchową poprzez modlitwę, szczególnie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W intencjach członków grupy duchowej codziennie odprawiana jest Msza św. Pielgrzymów duchowych zapraszamy do odbioru legitymacji, które zawierają program i informacje na każdy dzień pielgrzymki.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Ewelina Sobczyk, panna z naszej parafii i Daniel Gola, kawaler z Piasecznej Górki (parafia Morawica) – zapowiedź druga; Rafał Beniamin Stępień, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Kinga Klepacz, panna z parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.