17. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na 17. niedzielę zwykłą

26 lipca 2015 r.

Liturgia tygodnia

 

Poniedziałek, 27 lipca, Msza św. za + Krzysztofa Radka (w 5. rocznicę śmierci);

Wtorek, 28 lipca, Msza św. za + Annę Synak i Helenę Stańkowską;

Środa, 29 lipca, wspomnienie św. Marty. Msza św. za ++ Jadwigę Ziernik – od koleżanek oraz za Karola Salwę;

Czwartek, 30 lipca, Msza św. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz na podziękowanie za 25 lat wspólnoty małżeńskiej Doroty i Piotra;

Piątek, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Msza św. za ++ Anielę w 1. rocznicę śmierci oraz Piotra w 28. rocznicę śmierci;

Sobota, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Msze św.: 1) za + Ewę Kozubek (Msza gregoriańska), 2) za ++ Jana i Antoninę Kozubek;

 

Niedziela, 2 sierpnia, XVIII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Ewę Kozubek (2. z Mszy gregoriańskich);

10.00 za ++ Władysława i Janinę Mierników – od Syna z Żoną;

12.00 za ++ Stanisława, Józefa i Helenę i Józefa;

16.00 za ++ Annę, Franciszka, Kazimierza, Jadwigę, Henryka, Jadwigę, Helenę i Andrzeja;

 

Inne

 

  • Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć: Rafał Beniamin Stępień, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Kinga Klepacz, panna z parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.
  • Przypominamy, że w zakrystii można odebrać karty uczestnika XXXIV Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę oraz legitymacje duchowego pielgrzyma. Biskup Jan w swoim słowie z tej okazji napisał: „Istota pielgrzymowania wiąże się nierozłącznie z łaską wiary i odpowiedzią dawaną Bogu, który zaprasza (…) na pielgrzymi szlak. Bóg zaprosił Abrahama, aby wyszedł na Ur Chaldejskiego, gdzie żyło mu się bobrze i dostatnio. (…) Pielgrzymowanie rodzi się z wiary i jest odpowiedzią daną Bogu, który w swoich zbawczych planach potrzebuje człowieka. (…) Do kogo pielgrzymujemy? Wraz z Maryją idziemy do Jezusa. On jest sensem życia i sensem wszelkiego pielgrzymowania. On jest jedyną ‘Drogą’ naszej pielgrzymki.”
  • Na stronie internetowej naszej parafii będzie się można zapoznać z komunikatem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy o stosowaniu metody „in vitro”. Przypomina on pokrótce – dobrze znane większości wiernych – nauczanie Kościoła w tej dziedzinie, które pozostaje niezmienne, choć prawo państwowe ustanowiło nową sytuację.

Komunikat można przeczytać w kolejnym wpisie, tuż pod ogłoszeniami

 

  • Miesiąc sierpień, miesiąc rolniczego trudu, maryjnych świąt i patriotycznych rocznic, jest również miesiącem, w którym biskupi Kościoła w Polsce apelują o dobrowolny dar abstynencji. W tym roku miesiąc ten będziemy przeżywać ze szczególną intencją ochrony trzeźwości najmłodszych Polaków. Niech wagę problemu uświadomi nam choćby to, że prawie 90% gimnazjalistów klas trzecich przyznaje, iż miało już kontakt z alkoholem.